Uzun,  “İktidar seçilmiş belediyelere kayyum ataması yaparak zaten tek adam rejiminin niteliğini göstermişti. Şimdi de AYM’yi yok saymıştır.” dedi.

Can Atalay’la ilgili Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) kararına uymayarak Yargıtay kararını TBMM Genel Kurulunda okunmasıyla milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösteren Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Tek adam rejimi seçilmişlere bile tahammül edemiyor. Geçmişte seçilmiş belediye başkanları yerine kayyum ataması yapan iktidar bugün seçilmiş milletvekilinin milletvekilliğini düşürerek halkın iradesini tanımadığını kanıtlamıştır. Bu hukuksuzluğu kabul etmiyoruz.” dedi.

Mücadelemiz sürecek

 Tek adam iktidarının saldırılarının artığına dikkat çeken Uzun, “Tek adam yönetimi, halkı açlığa ve yoksulluğa iterken demokratik haklarını kullanmasına da izin vermiyor. Kayyumları gördük, işçilerin sendika haklarının engellenmesini gördük şimdi de AYM kararına uyulmayıp Yargıtay kararını TBMM Genel Kurulunda okunmasıyla Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesini gördük. Emek Partisi olarak, iktidarın baskılarına karşı tüm emek ve demokrasi güçleriyle dayanışma ve mücadele içinde olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz.” Dedi Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir