Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Temmuz artışının daha önce anlatmaya çalıştıkları gibi sadaka biçiminde kaldığını vurgulayarak, “Hükümetin OVP ve 12. Kalkınma Programıyla planladığı ekonomi politikasıyla işçi ve emekçileri, emeklileri mağdur edeceğini söylemiştik. Bugün maaş artışlarının sadaka biçiminde olacağını anlaşıldı. İşçilerin asgari ücretleri aynı kaldı. Emekli maaşı 10 bin altında olanların aldığı 10 bin TL değişmeyecek. Yoksullar açlık sınırına, açlık sınırındakiler de ölüme terk edildi.” Diye konuştu.

 Mücadeleye devam

            Halkın yaşadığı enflasyonla TÜİK’in açıkladığı enflasyonun birbirinden çok uzak olduğunu söyleyen Kaya, “TÜİK, enflasyonu iktidarın istediği oranda açıklıyor. Aslında halkın yaşadığı enflasyon çok yüksek. Yapılan artışlar sadaka biçiminde oluyor. Kabul etmiyoruz. Zam talebimiz bitmeyecek. 6 ay bekleyip 2025 artışlarından yeterli artışın olacağını beklenmemeli. Açlığa ve ölüme terk edilen işçiler, emekçiler, emekliler, kamu emekçileri işleri, ekmekleri ve özgürlükleri için ortak mücadeleyi başlatmak zorunda. İşçilerin, emekçilerin partisi olarak üzerimize düşen sorumluluğu biliyoruz. Susmayacağız, beklemeyeceğiz. Haykıracağız, mücadelemizi büyüteceğiz.” Şeklinde konuştu.  

 Sokaklar işyerleri gösterge olacak

            Haklarımız için işyerinden, sokaklardan yükseltilecek seslerin önemine dikkat çeken Kaya, son olarak şu ifadelere yer verdi; “Artık kendi kendimize mırıldanmanın, dertlenmenin zamanı değil. Sessizlik iktidarın elini güçlendiriyor. İşyerlerinden, sokaklardan haklarımız için sesimizi yükseltmek zorundayız. Bu nedenle sendika, dernek, parti farkı gözetmeden açlığa ve yoksulluğa karşı ortak mücadeleyi vermeliyiz.” Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir