2021-2022 sezonunda Kabadüz Belediyespor formasıyla, geride kalan sezonda da Perşembespor formasıyla Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan Emre Çakmak yeni sezon öncesinde kararını açıkladı. 1994 doğumlu hücuma dönük oyuncu, çok güze bir sezon geçirdiğini ancak bazı nedenlerden dolayı takımdan ayrılmak zorunda olduğunu söyledi.

Lig maçlarının ardından Play-Off maçlarında da şans bulan ve etkili performans sergileyen Emre Çakmak, Perşembespor'un penaltı atışları ile Ulubey Belediyespor yendiği maçta 67.dakikada oyuna dahil olmuştu. Ayrılık kararı sonrasında ilk kez konuşan Emre Çakmak: ''Bu sene sonunda sadece şampiyonluk yaşamayı değil sezon başında bir üst lige çıkmayı hedefine koyan Perşembespor kadrosunda yer aldığım için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim.B azı nedenlerden dolayı ayrılmak zorundayım. Amatör kariyerimde yer alan en özel senelerden birini yaşadım. Başta takım başkanı Arda Çoluk olmak üzere malzemecisinden tribündeki taraftarına kadar Perşembespor’a destek veren herkese teşekkür ederim. Takıma 3. Lig yolunda başarılar dilerim.'' dedi.

Demirspor altyapısından yetiştikten sonra bir süre Ulubey Belediyespor'da forma giyen Emre Çakmak burada 2015-2016 sezonunda ilk 1.Amatör Lig şampiyonluğunu yaşamıştı. Çakmak, Ordu 1.Amatör Lig'de ise iki sezondur Kabadüz Belediyespor ve Perşembespor formalarıyla şampiyonluk sevinci yaşamayı başardı.