Hem baba hem de anne tarafından Ordulu olan ve her fırsatta Ordu’da vakit geçiren eski A Milli Takım ve Galatasaray futbolcusu Emre Çolak, İspanya Valencia'da son dönemlerde kişisel olarak antrenmanlarını sürdürüyor. Kariyerinde son olarak İspanya Federasyon 2.Lig takımlarından CF Intercity forması giyen ve geçen sezon bitmeden kişisel nedenlerinden dolayı takımdan ayrılarak Türkiye’ye gelen Ordulu Emre Çolak, yeniden İspanya'da dönmüştü. Özellikle İspanya'da Deportivo La Coruna forması giyerken ''La Nonna 52'' ismiyle bir restaurant açarak İspanya'da yatırım yapan Emre Çolak, yeni sezonda yeşil sahalara dönebilir. 

Emre Çolak-9

Galatasaray altyapısından yetişerek A Milli Takıma kadar yükseldikten sonra kariyerine yurtdışıda devam eden Ordu Mesudiyeli Emre Çolak, İspanya’da Deportivo ve BAE’da Al-Wehda formaları giydikten sonra Türkiye’ye geri dönmüştü. Vavacars Fatih Karagümrük, Atakaş Hatayspor, Rams Başakşehir Futbol Kulübü ve Göztepe formaları giyen ancak eski formundan uzak bir görüntü ortaya koyan Emre Çolak yeniden İspanya’ya dönerek sürpriz bir şekilde İspanya Federasyon 2.Lig takımlarından CF Intercity’ye transfer olmuştu. Türkiye'de son olarak 1.Lig ekibi Göztepe forması giyen Çolak için Arda Turan'ın ekibi Eyüpspor'un temasa geçebileceği ve futbolu Eyüpspor'da bırakabilme ihtimalinin de olduğu konuşulmaya başlandı. Emre Çolak için ayrıca 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün de temasa geçme ihtimalinin yüksek olduğu öğrenildi.

Emre Çolak-10

Kariyerinde tüm şampiyonluklarını Galatasaray forması ile yaşayan Emre Çolak, Süper Lig’de 3, Türkiye Kupası’nda 3 ve Türkiye Süper Kupası’nda 3 olmak üzere 9 kez kupa kaldırmıştı. 1991 doğumlu Emre Çolak, Ordu'da Yeni Ordu Stadyumu'nda izlediği bir maç esnasında ise  Ordu’da bir takımda oynama ihtimalini değerlendirerek ‘’İnşallah nasip olur. Çok isterim. Ben Orduluyum. Burada doğup büyüdük ailelerimiz burada. Tabi ki oynamak isterim. Önümüzdeki günler neler gösterir bilinmez ama hiçbir zaman teklif geldiğinde hayır demem. İnşallah bir gün o da olur." demişti. 

Editör: Samet Karadağ