Yüzüncü Yıl mevkiinden kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda da devam etti. Burada Özel Rehabilitasyon merkezlerinin stantlarının açılışı gerçekleştirildi. Etkinliklere Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yanı sıra engelli dernekleri başkanları, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Ünye Engelliler Haftası1

Açılışta bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Engelli kardeşlerimiz ile ilgili bugün hem farkındalığın oluşması hem de günlerinin kutlanması amacıyla bir araya geldik. Engelli kardeşlerimize verilen fırsatlar neticesinde neler yapılabildiğini burada görebilme fırsatı bulduk. Daha önceki ziyaretlerimizde hakikaten çok özel çalışmalar ortaya koymuşlardı. Bugün de aynı çalışmaları görmekten son derece memnun kaldık.” dedi.

“Farkındalık oluşturmak hedefimiz”

Hüseyin Tavlı, “Yerel yönetim olarak bizler de engelli kardeşlerimizin engelsiz yaşam anlamında bir şehirde rahat edebilmeleri açısından ne gerekiyorsa gerekli hazırlıkları yapmak ve hayata geçirmek noktasında birlikte çalıştığımızı ve Ünye olarak bu konuda birçok şehirden önde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Aynı zamanda bu hafta ihtiyaçların belirlenmesine ve farkındalığın oluşmasına vesile olsun diyor, Engelliler Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Ünye Engelliler Haftası Tavlı

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise hafta boyunca etkinliklerde görev alacak kurum ve kuruluşları tebrik ederek başarılar diledi.

Şanlıtürk: Engelli Kontenjanları Artırılsın Şanlıtürk: Engelli Kontenjanları Artırılsın