2023-2024 sezonunda Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı'nda Play-Off mücadelesi içerisinde yer alan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı'nda son olarak oynanan Pendik Belediyesi Esk karşılaşması da galibiyetle geçilmişti. Play-Off için ligde ilk dörtte yer almak isteyen ve arka arkaya galibiyetler alan Engelsizler Ordusu'nda tecrübeli başantrenör Cem Aslan, Pendik Belediyesi Esk maçında 15 yaşındaki Efe Demirsan'ı ilk 5'te parkeye sürdü.

Efe-Demirsann

10 yaşında basketbola başlayan ve 5 yıldır Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı forması giyen Efe Demirsan bu sezon birçok maçta şans bulurken, Pendik Belediye Engelliler Spor Kulübü maçında da ilk beşte şans buldu. Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı'nın genç oyuncusu Efe Demirsan karşılaşmada ilk atış şansına sahip olan isim olurken, bu atış ise sayıya dönüşmedi.

2017'de babasına ait tüfekle oynadığı sırada silahın ateş olması sonucu kazara vurulan Efe Demirsan hayata basketbol ile tutunurken, Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı'nda ağabeylerinden her maçta yeni şeyler öğreniyor.
 

Editör: Samet Karadağ