Enginyurt, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda, "22 yıldır iktidarda olan AKP'nin Bakanlığını yapan ve şimdi İstanbul Büyükşehir'e aday olan Murat Kurum emeklilere müjde vermiş. Seçim vaadinde bulunmuş ve demiş ki, ihtiyaç sahibi emeklilere büyükşehir belediyesini kazanırsak 2.500 TL yardım edeceğiz.

MURAT KURUM

Murat Kurum, ne yiyorsun, ne içiyorsun bilmiyorum ama belediyeden 2.500 TL yardım müjdesi verene kadar Recep abine söyleseydin de 22 yıldır bu emekliyi sefalete sürüklemeselerdi. Emekli perişan oldu. En düşük emekli maaşı 10.000 liraya düştü. Emekliliği asgari ücretin bile altına düşürdünüz. Emekliyi bir kilo ete muhtaç ettiniz.

Emekliyi promosyon için banka kapılarında bekletiyorsunuz. Emekliyi ucuz et kuyruklarında süründürüyorsunuz ve şimdi çıkmış diyorsun ki, ihtiyaç sahibi emeklilere 2.500 TL vereceğiz.

"Hangi emeklinin ihtiyacı yok"

İhtiyaç sahibi dediğin kim emeklinin tamamı ihtiyaç sahibi Kurum. İhtiyaç sahibi olmayan bir tek sen ve senin gibi saraydan yaşayıp saraydan beslenenler, ballı maaş alanlar ihtiyaç sahibi değil. Emekliye yaptığınız bu hakaret 31 Mart'ta sizin kafanızda balyoz gibi patlayacak. Bu millet 31 Mart'ta size hesap soracak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı emekliye ikramiye dağıtma yeri değildir. Emekliye ikramiye dağıtacak olan, 2.500 TL verecek olan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bırakın siz 2.500 TL dağıtmayı. Recep abiye sesleniyorum; seyyanen emeklinin 8.000 TL hakkı olan parayı veriniz. Emekliye sahip çıkınız, emekliyi perişan ettiniz, emekliyi rezil rüsva ettiniz, emekli ağlıyor. Bunun hesabını sizden soracak." ifadelerini kullandı.

Atakan Öztürk

Cemal Enginyurt’tan sert tepki! Cemal Enginyurt’tan sert tepki!

Editör: Atakan Öztürk