Güler, bugün makamında Ordu Defterdarı, Gelir Dairesi Müdürü, Köprübaşı Vergi Dairesi Müdürü ve Boztepe Vergi Dairesi Müdürü ile bir araya geldi. Toplantıda istihdamı yaygınlaştırmak, ticari faaliyetleri güçlendirmek, finansal gücü arttırmak, ekonomik hacmi genişletmek ve pazar payını büyütmek gibi konular ele alındı.

Toplantı sonrasında Güler, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Merkezi hükümet ile uyum içinde çalışarak daha güzel bir Ordu’yu hep beraber inşa edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Enginyurt, Güler’i tehdit etmekle suçladı

Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Güler’in paylaşımına sert tepki gösterdi. Enginyurt, “Hilmi Güler seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. En son toplantısını Ordu Defterdarı, Boztepe Vergi Dairesi Müdürü, Köprübaşı Vergi Dairesi Müdürü, Ordu Gelir İl Müdürü ile birlikte yapmış ve talimatı vermiş. Merkezi hükümette belediyeler iş birliği içinde çalışmaya devam ediyor. İş adamları, esnafı, defterdarı göstererek tehdit mi ediyorsun. Yani şunu mu diyorsun Recep Tayyip Erdoğan gibi bize oy vermezseniz hesap mı sorarız diyorsunuz. Bu tehdit dilini nefretle ve şiddetle kınıyorum. O daire müdürlerine yazık siyasetinize alet ediyorsunuz. Demokrat Parti olarak bu tehditlerine dik duracağız durmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Enginyurt, Güler’in bürokratlar ile yaptığı toplantının seçim yatırımı olduğunu ve vatandaşları korkutmaya çalıştığını iddia etti.

Editör: Atakan Öztürk