CHP Ordu İl binasında basın açıklaması düzenleyen Cemal Enginyurt, “14 Mayıs’ta bir seçim oldu. Ordulular 2 tane Ordulu olmayanı vekil olarak meclise gönderdi. Cemal Enginyurt olarak MHP’den milletvekili olduğum dönemde şunu söylemiştim. Ceylan derisi koltuklara oturup maaş alıp dokunulmazlık zırhının arkasına saklanarak yan gelip yatmayacağım demiştim. Nitekim fındık meselesinde Tarım Bakanının fındık üreticisini hiçe saymasına gösterdiğim tepki nedeniyle partimden atıldım. Bugün yine İstanbul milletvekili olsam da biz Orduluyuz. O sebeple yine Ordu için çalışacağım. O mecliste Ordulu olmayan 2 tane vekili Ordulular arayıp bulamayacak. Telefonlarınıza çıkmayacak. Ama Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel, cemal Enginyurt Orduluların yanında olmaya devam edecek.” Dedi.

Ülkeyi batırdılar…

Enginyurt, “Eğer Recep Tayyip Erdoğan kazanırsa krediler patlayacak, bankalarda faiz oranı yüzde 60’na çıkacak. Seçim döneminde bol bol para bastıranlar ülkemizi batırarak çocuklarımızın geleceğini karartacak.” Diye konuştu.

Ordu’ya verilen sözler tutulmadı…

Fındık konusuna da değinen Enginyurt, son olarak şunları söyledi: “Recep Tayyip Erdoğan Ordu’ya geldi şunu demedi. Ordulular fındık şuanda 53 lira, gübrenin tonu 15 bin lira, fındık kurdu ilacı 350 lira, mazot arttı, benzin arttı, un arttı, şeker arttı. Bende Cumhurbaşkanıyım, Kemal Kılıçdaroğlu fındığa 4 dolar verdiyse ben de veriyorum demedi ama bizim Ordulular yine de oy verdi.  Şunu iyi anlayın Erdoğan Ordu’yu sevmiyor. 21 yıldır Ak Parti’ye destek veren Ordu’da, Ünye-Akkuş-Niksar yolu, Fatsa-Korgan-Kumru-Niksar yolu, Ordu-Ulubey-Gürgentepe yolu, Gölköy –Mesudiye yolu, Sarpdere yolu ne oldu. Hilmi Güler’in Numan Kurtulmuş’un verdiği sözler ne oldu. Tutulmadı. Bu nedenle bize destek verin.”