"English or spanish" olayı kısa sürede meme haline gelen yeni bir trend oldu. Peki, English or spanish ne demek? Olayı nedir? İşte detaylar....

English Or Spanish Ne Demek?

English or spanish ne demek? Olayı nedir?

"English or spanish" olayı "İngilizce veya İspanyolca" olarak adlandırılan ve TikToker Alfonso Pinpon tarafından meme video haline gelen yeni bir trend anlamına geliyor.

TikTok dünyasında “İngilizce veya İspanyolca” trendi, 1 milyondan fazla takipçisi olan TikToker Alfonso Pinpon tarafından başlatıldı. Temel konsept, bir alışveriş merkezindeki insanlara yaklaşıp "İngilizce mi yoksa İspanyolca mı konuşuyorsun?" diye sormak. Soruyu yanıtladıktan hemen sonra ise hızlıca "Önce kim hareket ederse eşcinseldir" cümlesiyle devam ediyor.

Bu beklenmedik olay, genellikle insanların aniden duraksamasına ve kameranın arkasındaki Alfonso ile yüzleşmelerine neden oluyor. Çünkü kimse eşcinsel olarak görülmek istemediğinden, kıpırdamamaya çalışıyorlar. Bu trend, Alfonso'nun videolarının ötesine geçti ve birçok TikTok kullanıcısı, biri "İngilizce mi yoksa İspanyolca mı?" dediğinde hemen hareketsiz kalıyor.

“İngilizce veya İspanyolca” ifadesi geniş çapta meme haline geldi.

Bazı kişiler ise videolarda hareketsiz kalmayı reddediyor ve eşcinsel kimliklerini kucaklamaktan korkmadıklarını gösteren dans hareketleriyle şakaya cevap veriyorlar.

Ünlü yayıncı IShowSpeed bile bu trende katıldı ve futbol efsanesi Zlatan Ibrahimovic’e Avrupa gezisi sırasında “İngilizce veya İspanyolca” diye sordu. Bu beklenmedik olay viral oldu ve hayranlar meme kullanarak bu komik etkileşimlerle video çekmeye başladılar.

Editör: Kerim Gültaş