Entra halka arz kaç lot verir? Entra halka arz katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar…

Entra Halka Arz Kaç Lot Verir?

IC Enterra Yenilenebilir Enerji, diğer adıyla Entra halka arz oluyor. IC Holding'in yenilenebilir enerji kolu olarak 2023 yılında kurulan Entra hidroelektrik, güneş ve rüzgâr enerjisi alanlarında faaliyet gösteriyor. Türkiye'nin önde gelen yenilenebilir enerji üreticilerinden biri olma hedefinde olan şirket Borsa İstanbul'da ENTRA kodu ile işlem görüyor.

Halka Arz 2

Entra halka arz olduğu haberleriyle birlikte kaç gün sürecek, kaç lot verecek, hisse fiyatı nedir, Eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı olacak gibi sorular vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 27-28-29 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek arzın şirket paylarının satışı 29 Mart Cuma günü saat 17.00'ye kadar devam edeceği açıklandı.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji, diğer adıyla Entra halka arzında bireysel yatırımcılara ayrılan yüzde 75'lik kısma 277.174.288 lot hisse denk geliyor. Halka arza 3 milyon kişinin katılması durumunda 92-93 lot, 3.5 milyon kişinin katılması durumunda ise 79-80 lot hisse dağıtımı yapılması bekleniyor.

Entra Halka Arz Katılım Endeksine Uygun Mu?

Halka Arz 3

Entra halka arz katılım endeksine uygun mu değil mi merak ediliyor. Katılım endeksine dahil olabilmeleri için şirketlerin belli başlı finansal kriterleri sağlaması gerekir. Entra'nın halka arz izahnamesine göre şirket bu kriterlerin bazılarını sağlamadığı için Entra halka arz katılım endeksine uygun değil.

2 Nisan Bim Kataloğu 2024 Yayınlandı! Bim Tuvalet Kağıdı İndirimli Fiyatı Ne Kadar? 2 Nisan Bim Kataloğu 2024 Yayınlandı! Bim Tuvalet Kağıdı İndirimli Fiyatı Ne Kadar?

Editör: Merve Tepecik