Ünye Merkez’de kalabalığa seslenen Enver Yılmaz,"Ordu 2019 yılından itibaren geri düştü. Şu an Hakkari ilinden daha düşük. Daha önce biz Trabzon’u ve Samsun’un yakalama peşindeydik"dedi. 

İyi Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ünye Merkez’de yaptığı konuşmasında,” Bugün Ünye meydanını dolduran çok kıymetli kardeşlerime gönülden teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz. Şimdi sevgili kardeşlerim Ünye beni tanır ben Ünye’yi tanırım, Ordu beni tanır ben Ordu’yu tanırım. Gelin hep beraber kol kola yürüyelim. Siz çağırdınız biz geldik. Ayrıldığımız zamandan itibaren beş buçuk yıllık süreçte benim bu Ünye’ye ilk gelişim”dedi.

"4 yıldır bir çivi çakılmamış "

Ordu'nun son dönemdeki durumuna değinen Yılmaz,"  Ben Ordu Büyükşehir Belediyesinden ayrıldığımda Büyükşehir Belediyesi’nin 180 milyon borcu vardı. 66 milyon’da kasa da nakit para vardı. İller bankasına borcum sıfır faizliydi dolasıyla erken ödemenin hiçbir mantığı yoktu. Türkiye’de bildiğiniz tüm bankaları aklınıza getirin. Hiçbir bankadan kredi çekmemiştim. Şuan da Ordu Büyük Şehir Belediyesi’nin piyasada bütün bankalarda çekilmiş kredi borcu var. 82 ‘in üzerinde çekilmiş kredisi var. Benim bıraktığım 180 milyon borç kaç lira olsa makul sayılır? Bu hizmetsizlik döneminde bu borç tam tam 4 milyar oldu. Şimdi soruyorum ben Ünye’ye size ne düştü. Şimdi mevcut arkadaşlarımızın ilçelere gidişini sorguluyorum. Ne dedik biz bizim tarlada izimiz var o yüzden harmanda sözümüz olsun diye geldik.  Ordu 2019 yılından itibaren maalesef geri düşmeye başladı. Ordu şuan da Hakkari ilinden daha düşük. Daha önce biz Trabzon’u ve Samsun’un yakalama peşindeydik. Şimdi ise bizim kıyaslandığımız il Hakkari ve doğu illeri olmak durumunda kaldı. Değerli hemşerilerim Altınordu ilçesinde bir çivi çakılmadı. Çünkü imar yasağı var. Tüm bu bahsettiğim olumsuzlukların çözüm odağı biziz. Bizim memleketimize aşkımız güçlüdür" ifadelerini kullandı. 

Zeynep TELCİ

İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz Kimdir? Enver Yılmaz Ne Zaman OBB Başkanı Olmuştu? İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz Kimdir? Enver Yılmaz Ne Zaman OBB Başkanı Olmuştu?

 

 

Editör: Zeynep Telci