İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bugün Ankara’ya giderek Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) seçim sonuçlarının itiraz dilekçeleri sundu.

“30 bin 660 geçersiz oy pusulası kayıtlara geçti”

 İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Hakan Şeref Olgun,” Sadece büyükşehir belediye başkanlığı seçim turunda 30 bin 660 geçersiz oy pusulasının var olduğu kayıtlara geçmiştir. Ancak tarafımızca yapılan başvurular neticesinde tekrar açılan sandıklarda geçersiz sayılan oy pusulalarından geçersizlik nedeni çift mühür olan oy pusulalarının neredeyse tamamının İyi Parti ve başka bir  partiye basılı olduğu, geçersizlik sebebi boş olan oy pusulalarında ise zarfa konulduğunda oluşacak katlama izinin olmadığı, bu haliyle zarfa giren oyun sandığa sığma ihtimalinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Sabah sandıkları teslim edilen oy pusuluları ile zarf sayısı, kullanılmayan artan oy pusulaları ile zarf sayısı oy kullanan seçmen sayısı karşılaştırıldığında çok sayıda sandıkta kayıp zarf ve oy pusulası olduğu tespit edilmiştir.  Fazladan gelen oy pusulaları ve zarflar da bulunmaktadır. Bu durum seçim evraklarının güvenliği açısından şüphe uyandırmış olup, farklı sandıklara farklı sandıklardan oy pusulaları girmiş olabileceği şüphesi oluşturmaktadır ”dedi.

Whatsapp Image 2024 04 09 At 12.04.18

“Belgeleriyle YSK’ya teslim ettik”

 İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz,” 95 sandık tahmin ediyorum 4 bin 500 sandık görevlisi sayıldığında aradaki fark belki 50 belki 100 bin olacak. Devlet memuru olup da parti üyesi olan kişinin sandık başkanlığı hukuken geçersiz, o mantıkla bakıldığında o oy toplamlarının tamamı iptal, dolayısıyla seçimin tam kanunsuzluk haliyle yenilenmesi talebi doğmuş oldu. Saat 7’ye kadar gelen verilerde öndeyken saat 7 ile 11 arasında hem AA hem YSK hem ANKA dahil sisteme girişleri kapatmak suretiyle saat 11’de sistem açıldı bir baktık 2 puan geri düşmüşüz. Yerelde bir operasyona tabii tutulduğumuzu söylüyoruz. Ama bunu belgeleriyle YSK’ya teslim ettik ”diye konuştu.

Enver Yılmaz: Sessizliklerinin Sebebi Suçlu Olmaları Enver Yılmaz: Sessizliklerinin Sebebi Suçlu Olmaları