Yılmaz, "Bu zamana kadar aklın neredeydi. Seçime 3 gün kala mı aklına geldi" dedi.

Son günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yanlış çalışmaları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak kamuoyuna sunan Enver Yılmaz,

Hilmi Güler’in yaptığı açıklamalara karşılık verdi.

Enver Yılmaz sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı.

Nasreddin Hoca Benzetmesi

“Şuanda Nasrettin Hocanın Fatsa’daki temsili heykelinin yanındayız niye buradayız. Göle maya çalmış sormuşlar, tutmaz niye çalıyorsunuz diye o da ya tutarsa demiş. Seçime kalmış 3 gün sayın bakan başkan Hilmi Güler beyefendi ya tutarsa diye tekrar iftiralarına, karalama kampanyalarına maalesef başladı ve devam ediyor. O yüzden Nasrettin Hocanın bahsettiği bu olay ile ilgili fıkrası ve nice fıkraları var ama ya tutarsa senaryolarını hayata geçirmek için böyle bir yöntem belirlemişler”

Fetö taktiği

“ Seçime bugün itibariyle 3 gün var. Siyah zemine, talimatla, bir askeri emir gelmişçesine bu yapmış olduğunuz yayınlar, karalama kampanyaları neyin ürünü. Hakikaten siz bir FETÖ taktiği mi gidiyorsunuz. Zira konuşmalarınızda, yanınızda FETÖ’nün dibinde fotoğrafı olan milletvekili varken artık yazılı basınlarınızı ve evraklarınızı da basın bültenlerinizi de FETÖ taktiği üzerinden mi götürüyorsunuz.”

Belde Evlerde milletin parasını yediniz

“Hep belde evler üzerinde takılıp kaldınız niye oraya takılıp kaldınız çünkü orada vebaliniz var. Orda bu milletin yediğiniz paraları var. Belde evler meselesinde sorun yıkılan Belde Otel değil. Belde Otel ile ilgili zaten çürük raporu var.

Hazine zararını ödeyeceksiniz

Belde Otel ile ilgili otelin işletmecisi Belde Evlerin ana müteahhitti ana işletmecisi. Dolayısıyla bu işin bireysel ve vatandaş zarara uğradığı iddiası yalan. Asıl iddia yıkılan o 3 blokun bugünkü gerçek para ile 600-700 milyon liralık hazine zararını siz ödediniz onun hesabını vereceksiniz. Ondan kaçmak için Belde Otel’in neden yıkıldığını özellikle belirtmek istiyorsunuz doğru olan bu.

Bu zamana kadar neredeydiniz?

Peki, velev ki iddialarınız doğru olma tutarlılığı var. Seçime 3 gün kala mı aklınız başınıza geldi. İtfaiye raporunun sahte olduğunu söylemek için son 3 günü niye beklediniz. Kamu görevlisi bir suiistimal varsa suç duyurusunda bulunmak zorunda. Yetkili yapmadığı takdirde suçlu olmuş oluyor. Neden şimdiye kadar suç duyurusunda bulunmadınız. Neden şimdiye kadar yangın ihbarı ile ilgili bir düzenleme yapmadınız? Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Seçime 3 gün kala mı aklınız başınıza geldi neden milletin kafasını karıştırıyorsunuz.”

Bu kadar parayı neden verdiniz?

Neden siyah puntolar üzerinde özellikle o satın alınmış basın üzerinden bu propagandaları yapıyorsunuz. Bu paranın neden verildiğini kendinizi anlatma konusunda neden trol tuttuğunuzu neden bir basına ihtiyaç duyduğunuzu kamuoyu ile paylaşır mısınız?  Hakikaten saklanılması gereken bir şey mi var. Size şantaj mı yapıyorlar?

İmar Daire Başkanı neden görevden alındı?

Seçime kalmış 3 gün imar ile alakalı bir şeyler söylüyorsunuz. Başkan vekilinizi neden görevden aldınız. İmar daire başkanını neden görevden aldınız bu işler ile ilgili mühendisleri, müteahhitleri neden görevden aldınız bunların açıklanmasını bende istiyorum. Ben daha önceden bir iddiada bulunmuştum. Şuanda biz mevcut basın yayın, iktidarın kullandığı TV’lerle, sosyal medyalarla baş edecek halimiz yok. Sadece kendi sosyal medyam üzerinden yayın yapıyorum. Zaten son gün bütün alanı kapatmışlar 8’den gece 12’ye kadar Hilmi Güler bey bütün yerel medyayı kapatmış bize hiç yer yok. Bu yüzden ben sizler ile kendi sosyal medyam üzerinden irtibatlaşabilirim.

Neden görevden alındın?

Şimdi soruyorum siz 2009 yılında neden bakanlıktan alındınız. Bana bunun açıklamasını yapar mısınız? Yapmadınız. Ben daha iyi görevlere gelebilmek için bakanlıktan alındım demiştiniz. Siz daha iyi bir göreve mi geldiniz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından daha iyi bir görev mi bir kurumun yönetim kurulu üyeliği. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan daha iyi bir görev mi? Neyi sakladınız? Neden sakladınız? Ayrılma gerekçenizi tüm kamuoyu biliyor. Bu yöntemi bu şekli ile bize şahsımıza yaptığımız çalışmalarımıza iftiralara daha ne kadar devam edeceksiniz. Konuştuğunuz her konun yalan olduğunu siz bilmiyor musunuz?”

Belediye de Genel Müdür akrabanız mı?

Ordu’da ben şimdiye kadar akrabalarımı işten attınız diye hiçbir beyanım olmaz iken. Sadece ve sadece arkadaşlarımı işten attınız sözü üzerine bunu akrabalarıma niye çevirdiniz. Mademki malum mevzu akraba şuanda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük genel müdürlüğünün başında duran kişi sizin sıhri hısım kategorisinden neyiniz? Hodri meydan açıklayın.

Kaybettiğinizi görüyorsunuz

Kaybettiğinizi gördüğünüz için mi saldırganlaştınız. Ordu’daki medya muhatap olunması gereken işin taraflarını üzerimize salmak suretiyle o sırtlanlar savaşında, o sırtlanların sayısını neden artırdınız. Bizim aslanlarımız var benim aslan kardeşlerimin 2 gün kaldı. Benim aslan evlatlarımın, aslan babalarımın gelmesine 3 gün kaldı. Onlar gelecek, onlar geldiği zaman inşallah göreceksiniz ki 31 Mart tarihinde sırtlanlar yok olacak. Sırtlan ve aslan savaşını her zaman aslan kazanır. Bu savaşta biz doğruyuz ve haklıyız. Siyaseti madem siz savaş olarak gördünüz. Haklıyız, doğruyuz. Biz zulüm yapmadık. Biz adaletli davrandık. Biz adil idik. O adaletimiz, o zulüm yapmayışımız, o çalışkanlığımız kamuoyunda, toplumda teveccüh gördü ki seçime 3 gün kala, seçimi kaybedeceğinizi anladığınız için. Şuan ki entrikalara tenezzül ettiniz.” Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir