Epic Games hacklendi mi? Epic Games'i kim hackledi? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Epic Game Hacklendi Mi

Epic Games 2024 yılında fidye yazılımı saldırısına uğradı ve yaklaşık 200 GB veri çalındı. Bu veriler arasında e-posta adresleri, şifreler, tam adlar, ödeme bilgileri ve kaynak kodu gibi hassas bilgiler de yer alıyordu.

Şu an itibariyle Epic Games, güvenlik önlemlerini artırdı ve sorunu çözmek için çalışıyor. Ancak, yine de dikkatli olmanızda fayda var.

Eğer Epic Games hesabınız varsa, şifrenizi hemen değiştirmeniz ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeniz önerilir. Ayrıca, şüpheli e-postalara veya bağlantılara tıklamamaya özen gösterin.

Epic Games'i Kim Hackledi

2024 yılında Epic Games'i hacklediğini iddia eden grup "Mogilevich" olarak biliniyordu. Ancak, Epic Games bu iddiayı reddetti ve verilerinin çalındığına dair hiçbir kanıt olmadığını belirtti.

Bu durumun şu iki olasılığı bulunmaktadır:

  • Gerçekten bir hack saldırısı olmamış olabilir. Mogilevich grubu, dikkat çekmek veya Epic Games'i tehdit etmek için yalan söylemiş olabilir.
  • Epic Games saldırıyı gizliyor olabilir. Bazı şirketler, itibarlarını korumak için güvenlik ihlallerini kamuoyuna açıklamayabilir.
Editör: Deniz İnal