Epstein Adası, Jeffrey Epstein'in adını taşıyan ve bir dizi skandal ve yasal sorunla anılan özel bir adadır. Peki, Epstein adası nedir? Epstein adasında ne oldu? İşte detaylar...

Epstein adası nedir?

Epstein adası, ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'e ait olan ve Karayipler'deki ABD Virgin Adaları'nda bulunan iki adadan oluşan bir takımadadır. Adalar, Little Saint James ve Great Saint James olarak bilinir.

Little Saint James, Epstein'in özel ikametgahıydı ve adada bir konak, havuz, tenis kortu ve helikopter pisti bulunuyordu. Epstein'in, adayı reşit olmayan kızları cinsel istismara maruz bıraktığı bir yer olarak kullandığı iddia ediliyor.

Great Saint James, Epstein tarafından daha az kullanıldı ve adada çoğunlukla harap binalar bulunuyor.

Epstein, 2019 yılında seks ticareti ve çocuk istismarıyla suçlandı ve tutuklandı. Hapishanedeyken intihar ettiği açıklandı.

Epstein'in adaları, ölümünden sonra 125 milyon dolara satıldı.

Epstein adaları, şu nedenlerden dolayı dikkat çekiyor:

  • Epstein'in, adaları reşit olmayan kızları cinsel istismara maruz bıraktığı bir yer olarak kullandığı iddia ediliyor.
  • Adalarda, Epstein'in suç ortaklarının ve müşterilerinin kimliklerini ortaya çıkarabilecek kanıtlar bulunabileceği düşünülüyor.
  • Adaların satışı, Epstein'in suç ortaklarının ve müşterilerinin korunmasına yönelik bir girişim olarak yorumlanıyor.

Epstein adaları, şu anda ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor.

Epstein adasında ne oldu?

Jeffrey Epstein, ABD'li bir milyarder ve finansçıydı. 2002'den 2005'e kadar, Epstein'in, Virgin Adaları'ndaki özel adası Little Saint James'te, reşit olmayan kız çocuklarını cinsel istismara maruz bıraktığı ve fuhuş için kullandığı iddia edildi. Bu iddialar, Epstein'in 2006'da Florida'da tutuklanmasına ve çocuklara yönelik cinsel taciz suçlamalarından hüküm giymesine yol açtı.

Epstein, 13 ay hapis yattıktan sonra, ev hapsine alındı ve özel bir jandarma ekibi tarafından gözetim altına alındı. 2019'da, Epstein'in New York'ta federal seks ticareti suçlamalarıyla yeniden tutuklanmasıyla adaya tekrar ilgi duyuldu.

Epstein'in adasında neler olduğu hakkında birçok iddia ve spekülasyon var. Bazıları adanın "pedofili adası" olarak bilindiğini ve Epstein'in burada zengin ve güçlü arkadaşlarını, reşit olmayan kızlarla cinsel ilişkiye girmeleri için ağırladığını iddia ediyor.

Epstein'in ölümünden sonra, adada FBI tarafından bir arama yapıldı. Aramada, kız çocuklarının cinsel istismarına dair kanıtlar ve adanın "garip" ve "rahatsız edici" olduğu söylenen birçok unsuru bulundu.

Epstein'in adasında neler olduğu hakkında hala birçok bilinmeyen var. Ancak, Epstein'in reşit olmayan kız çocuklarını cinsel istismara maruz bıraktığı ve fuhuş için kullandığına dair güçlü kanıtlar var.

Epstein Adası ile İlgili Bazı Önemli Noktalar:

  • Epstein, adayı 1998'de satın aldı ve "Little Saint James" adını verdi.
  • Ada, Virgin Adaları'nda, St. Thomas adasının yakınında yer alıyor.
  • Adada bir konak, bir tapınak, bir havuz ve bir amfi tiyatro var.
  • Epstein, adayı "özel bir araştırma tesisi" olarak adlandırdı.
  • Epstein'in adada reşit olmayan kız çocuklarını cinsel istismara maruz bıraktığı ve fuhuş için kullandığına dair güçlü kanıtlar var.
  • Epstein, 2019'da hapishanedeyken intihar etti.

Editör: Kerim Gültaş