TFF 3.Lig Play-Off Final maçında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor karşıya gelmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde sezon genelinde bir dakika bile süre kaçırmayan ve özellikle Play-Off maçlarında gösterdiği performans ile takımı finale taşıyan isim olan kaleci Ersin Aydın, final maçını ise gözyaşları içinde tamamladı. Çimentaş Elazığspor maçında da iyi performans ortaya koyan Ersin Aydın'ın, 90+8.dakikada yediği üçüncü gol sonrasında gözyaşları kameralara yansıdı.


Kariyerinde birçok kez başarı yakalayan ve son olarak 3.Lig'den 2.Lige çıkan Düzce Cam Düzcespor'a şampiyonluk sevinci yaşayan Ersin Aydın, bu sezon başında Ordu'ya gelerek 52 Orduspor Futbol Kulübü ile anlaşmıştı. Penaltı vuruşlarında her dönem kalesinde güven veren bir kaleci olarak dikkat çeken Ersin Aydın, 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off yürüyüşünde takımı adeta finale götüren isim olmuştu. Ersin Aydın Play-Off 1.Tur maçında olduğu gibi 3.Tur mücadelesi olan Aliağa Futbol A.Ş. maçında penaltılarda kalesinde adeta büyüdü ve kurtardığı iki penaltı ile takımını finale taşımıştı.

Çimentaş Elazığspor  maçında üç gol yiyen ve adeta takımda en çok üzülen futbolcuların başında gelen Ersin Aydın'ın gözyaşları yayıncı kuruluşa yansırken Ersin Aydın sosyal medya hesabından 'Alarm kuranların uyuyacağı, hayal kuranların uyuyamayacağı türden bir gece' gönderisini kendi hesabından da paylaştı.

Editör: Samet Karadağ