Kömür Tahsis Ve Tevzi Bürosu Kömür Satışlarına Başladı

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:18
Bu haber 76571 kez okundu

Erzurum Valiliği Kömür Tahsis ve Tevzii Bürosu ucuz ve kaliteli kömür satışlarına başladıErzurum’da özellikle kış aylarında hava kirliliğinde birinci derece iller kapsamında olduğundan katı yakıt kullanan apartman ve sobalı evlerde...

Kömür Tahsis Ve Tevzi Bürosu Kömür Satışlarına Başladı

Erzurum Valiliği Kömür Tahsis ve Tevzii Bürosu ucuz ve kaliteli kömür satışlarına başladı
Erzurum’da özellikle kış aylarında hava kirliliğinde birinci derece iller kapsamında olduğundan katı yakıt kullanan apartman ve sobalı evlerde tüketilen kömürlerde kalori oranının yükseltilmesi ve kükürt oranının düşürülmesi çok önemli olduğu belirtildi. Buradan hareketle piyasada denge unsuru oluşturmak amacıyla Erzurum Valiliği Kömür Tahsis ve Tevzii Bürosu tarafından kömür satışları sezonu açıldığı bildirildi.
Parekende sobalık limon kömürün tonunun 600 TL, portakal kömürün ise 640 TL’den kredi kartına 6 ay vade ile satılacağı belirtilirken, 20 tona kadar portakal kömürün tonunun 295 dolar, limon kömürün ise 275 dolar ve 6 ay vadeyle, 20 ton yukarısında ise portakal kömürün tonunun 285, limon kömürün ise 265 dolardan 6 ay vade ile satılacağı açıklandı.
Açıklamada kömürün analiz değerlerinin ise üs ısı değerlerinin orijinal 7.578, havada kuru 7.788 ve kuru olarak 7.943 cal/kg olduğu ifade edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x