Kulüp tarihinde profesyonel liglerde mücadele etmeden önce farklı isimlerle Amatör Ligde yer alan Orduspor 1967 A.Ş.'nin Soyaspor Gençlikspor adıyla mücadele ettiği dönemlerde takımın altyapısında çıkardığı Eray Eren, yıllar sonra tekrar Orduspor 1967 A.Ş.'ye dönmüştü. Bölgesel Amatör Lig'de takıma dönen ve şampiyon olan kadronun önemli bir parçası olan Eren, 3.Lig'de ise özellikle Cahit Erçevik'in takıma gelmesiyle formaya uzak kalmıştı.

Bu sezon başından bu yana teknik direktör Cahit Erçevik ile yıldızı bir türlü barışmayan ve yeni sezonda istediği süreyi alamayan sağ bek, ligin devre arasında sözleşmesini fesih etmişti. Daha öncelerde de yaptığı açıklamalarda Cahit Erçevik için 'çakma imparator' olarak bahseden Eren, Orduspor 1967 A.Ş.'nin Karaman Futbol Kulübü mağlubiyeti sonrasında da ''Bay bay çakma imparator. Para için değil arma için herşey'' dedi.

Orduspor 1967 A.Ş. kadrosuna yıllar sonra 2020-2021 sezonunda yeniden dönen ve Bölgesel Amatör Lig'de takım kaptanı olarak profesyonel liglere takımı çıkaran Eray Eren, 2021-2022 sezonunda 3.Lig'de ve kupada 34 maça çıkmıştı. Tecrübeli sağ bek, bu sezon ise sadece 5 karşılaşmada şans bulmuştu.