Ordu'da yeni açılan futbol sahalarından bir tanesi olan Eskipazar Futbol Sahası'nda birçok takım altyapı faaliyetlerini sürdürürken ev sahibi takım niteliği taşıyan Eskipazarspor'da da Yaz Futbol Okulu çalışmaları devam ediyor. Tecrübeli ve genç antrenörlerle birlikte altyapı çalışmalarını sürdüren Eskipazarspor'da 7-15 yaş arası Yaz Futbol Okulu çalışmaları Eskipazar Futbol Sahası'nda sürerken tecrübeli antrenör Ahmet Güngör, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'ne konuştu. A takım da sezon genelinde birçok maçta takımın teknik sorumlusu olarak yedek kulübesinde yer alan Ahmet Güngör, Futbol Okulu ve altyapı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a özel açıklamalarda bulunan Ahmet Güngör ''Eskipazarspor adına kendi sahamızın olmasını bizim için çok büyük avantaj ve şans olarak olarak değerlendiriyorum. Amatör takım çalışmaları bitti tekrar çalışmalara başlayacağız ama amatör takımın bir altyapısının oluşması adına yaz tatilinde bu işe soyunduk. Çok değerli arkadaşlarım Alpay Hocam, Tekin Birsen Hocam, Narto Hocam, Koray Pelit Hocam ve Mert Bayram Hocam ile birlikte bu işi planladık, düşündük, ne yapabiliriz dedik. Eskipazarspor’un geleceğini nasıl şekillendiririz diye düşündük. Belli bir plan program dahilinde çalışmalarımızı hazırladık ve sahaya çıktık. Özellikle 7 ve 15 yaş arası çocuklarımızı toparlamaya, bir araya getirmeye onları eğitmeye ve öğretmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımız çok güzel bir şekilde gidiyor. Yakında tesislerimiz de tamamlandığı zaman bizim için dört dörtlük olacak. Eskipazarspor geleceğinden emin olsun. Eskipazarspor’da çok güzel bir altyapı kuruyoruz. Gençleriyle birlikte 10 seneye damgasını vuracak bir ekip olacaktır.'' dedi.

Ailelerin çocuklarını güvenerek kendilerine emanet edebileceklerini söyleyen Ahmet Güngör ''Bizde Eskipazarspor olarak yetenekli genç antrenörler var. Mesela Alpay hocam var akademisyen. Koray hocam uzun yıllar altyapılarda çalışmış. Mert hocam var atletik performans yönünden çok başarılı hatta Gençlik ve Spor’da ders veriyor. Yine Narto hocamızı söylememize gerek yok çok tecrübeli. Biz tabiki basına çok çıkmadık önce bir toparlanmak istedik. Aileler gönül rahatlığı içinde bize çocuklarını gönderebilir. Ben 34 yıldır Milli Eğitim’de çalışan bir eğitmen olarak her yönden bize güvenebilirler. İyi bir temel kurarak geleceklerini sağlamayı ve Eskipazarspor’un geleceğini oluşturmayı hedefliyoruz.'' ifadelerini kullandı.
 

Editör: Samet Karadağ