İngiltere Premier Lig'in 34. hafta maçında Manchester United, Newcastle United'ı 3-2 mağlup ederken geçen hafta oynanan bu maçta atılan gollerden daha çok yapılan gol sevinci Türk medyasında geniş yer aldı.  Manchester United forması giyen genç futbolcu Amad Diallo, attığı gol sonrasında son dönemlerde Arda Güler'in ikonik gol sevinci olan anın aynısını yaptı. Türk medyasında bu gol sevinci gazetelerde geniş yer alırken Avrupa basını da Diallo'nun Arda Güler'in gol sevincini tekrar ettiği minvalinde paylaşımlar yaptı.

Manchester United forması giyen 21 yaşındaki futbolcu Newcastle United'a attığı golün ardından Arda Güler'in gol sevincini yaptı. Diallo'nun bu sevinci sosyal medyada kısa süre içinde gündem oldu.  Amad Diallo'nun Arda Güler'in gol sevinicini tekrarlaması, Avrupa basınında da gündem oldu. ESPN, Diallo ile Arda Güler'in fotoğraflarını yan yana koyarak, "Amad Diallo ile Arda Güler, 24 saat içinde aynı gol sevincini yaptı. Futbol iyi ellerde" notunu yazdı. Arda Güler'den ikonikleşen gol sevincini yapan Manchester Unitedlı Amad Diallo'ya sosyal medyadan cevap yazdı.

İkonikleşen gol sevincinin anlamı hakkında açıklama yapan Arda Güler "Gol sevincim tevekküle dayanıyor. Her şeyin Allah'tan geldiğine inanıyorum. Benim kötü gördüğüm sakatlıklar olabilir ama çok çalıştığım sürece her şeyin iyi olacağına inanıyorum. Her gün çok çalışıyorum, gerisini de Allah'a bırakıyorum." demişti.

Editör: Samet Karadağ