Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde bulunan kimsesiz, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların her an yardımına koşarak yalnız olmadıklarını hissettiriyor.

 Sağlık kontrolleri yapılıyor

 Pek çok sosyal proje ile 7’den 70’e gönüllere dokunan Büyükşehir Belediyesi bakıma muhtaç, kimsesiz ve yaşlı vatandaşlara giyim, gıda, ev eşyası, sıcak yemek, ulaşım gibi yardımların yanı sıra evde sağlık hizmeti de veriyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Evde Sağlık Hizmeti Projesi kapsamında sağlık ekibi eşliğinde sisteme kayıtlı bulunan hastaların evlerine ziyaretler gerçekleştiriyor. Ziyarette vatandaşların tansiyon, şeker gibi birinci basamak sağlık kontrolleri yapılıyor. Farklı bir şikâyet konusunda ise hastanelerin hangi bölümüne başvurmaları konusunda bilgilendirmelerde bulunuluyor.

yaşlılar (2)-1

Engelsiz taksi hizmeti ile hastaneere ulaştırılıyor

Büyükşehir Belediyesi sadece evde sağlık hizmeti ile sınırlı kalmıyor. Yaş almış, engelli ve hasta vatandaşların kurum ve kuruluşlara ulaştırılması için kullanılan Engelsiz Taksi hizmeti de devreye giriyor. Gerekli duyulduğunda Engelsiz Taksi hizmeti ile vatandaşlar sağlık kuruluşlarına götürülüyor. İşlemleri biten vatandaşlar yine aynı hizmet ile evlerine tekrar bırakılıyor.