Ordu'da Voleybol denildiğinde akla gelen ilk takımlardan olan ancak Ordu'da Merkeze iki saatlik bir ilçe olmasından dolayı gözlerden uzak olan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, üç sezondur Efeler Ligi'ne yükselme mücadelesinde geçen sezon mutlu sona ulaşmıştı. Yıllardır Efeler Ligi'ne yükselme mücadelesinde yer alan ve çıktığı sezon Akkuş Kapalı Spor Salonu'nun en üst lig için yeterli olmaması sonrasında spor salonu arayışlarına giren  Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, sezonun ilk yarısındaki tüm maçlarını deplasmanda oynamış ve ikinci yarıda Akkuş'a dönme planları yapmıştı.

Akkuş Evine Dönemiyor, Maçlarını Ünye İlçesi'nde Oynayacak Akkuş Evine Dönemiyor, Maçlarını Ünye İlçesi'nde Oynayacak

Akkus-spor-salonu

Ordu Merkez'den 120,8 km uzaklıkta olan ve daha önceki yıllarda maçlarını Akkuş Kapalı Spor Salonu'nun oynayan Kuşgöz İmzir Vinç Akkuş Belediyespor'un ikinci yarıdaki tüm maçlarını burada oynaması beklenirken, üç ay süre verilen spor salonu tadilat işleri ise tamamlanmadı. Ordu Altınordu'da ikamet eden voleybolseverler, Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un sezonun ikinci yarı maçlarını Altınordu İlçesi'ndeki Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda oynanmasını beklerken maçların Ünye'de oynanma kararı açıklandı ve tepkiler beraberinde geldi.

isa demirci

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ''İlçemizi ve İlimizi, Efeler Ligi'nde temsil eden Akkuş Belediyespor'umuzun maçlarını oynayacağı yerle ilgili Ünye'de Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ve STK Başkanlarımızla görüşme gerçekleştirdik. Akkuş'taki salonumuzun tadilatta olması nedeniyle yaptığımız görüşmede Ligin ikinci yarısındaki maçları Ünye ilçemizde oynama kararı aldık.'' diyerek kararı açıklarken, maçın neden Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda oynanmadığı konusunda ise açıklama yapılmaması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ