Eylem Tok kimdir? Eylem Tok olayı nedir? İşte detaylar…

Eylem Tok Kimdir?

Eylem Tok, çok satan romanlar yazan ve senaryosunu yazıp yönettiği filmleri uluslararası film festivallerinde gösterilen, tanınmış bir yazar, şair, senarist ve yönetmendir. İktisat ve psikoloji eğitimi aldığı bilinen Tok, çeşitli kategorilerde eserler vermiş, kitapları Türkiye'nin yanı sıra ABD, Kanada ve İngiltere'de de yayımlanmıştır.

Eylem Tok 2

Mihr, Allah’ın Piyonları, Sahildeki Ev, Aşkın Dili ve Gurbet yazdığı romanlar arasında yer alırken, Sintiyatpera adlı bir senaryosu da bulunmaktadır. Ayrıca Sessizliğin Şarkıları, Yalnızlığın Dili isimli şiir kitapları da bulunmaktadır.

Eylem Tok Olayı Nedir?

Eylem Tok olayı, 1 Mart 2024 tarihinde İstanbul'da yaşanan bir trafik kazasıyla başladı. Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur kullandığı ATV ile 3 kişiye çarparak kazada bir kişinin hayatını kaybedip bir kişinin de yaralanmasına neden oldu. Olaydan sonra Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un Mısır'a kaçmasıyla bu durum Türkiye'de büyük tepkilere yol açtı.

Eylem Tok ve oğlu hakkında kırmızı bülten çıkarıldıktan sonra Interpol, anne ve oğlunun yakalanması için çalışma başlattı.

Eylem Tok ve oğlunun Mart ayında ABD'de New York sokaklarında görüntülenmesi tekrar gündem oldu.

Eylem Tok 3

Dr. Shiva Kaviani Kim? Shiva Kaviani Neden Havalimanında Yaşıyor? Dr. Shiva Kaviani Kim? Shiva Kaviani Neden Havalimanında Yaşıyor?

Editör: Merve Tepecik