Fatih Demireli kimdir? Fatih Demireli ne iş yapıyor? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Fatih Demireli Kimdir

Fatih Demireli, 31 Mayıs 1983 tarihinde Münih'te doğan bir Türk-Alman futbol yöneticisi ve gazetecidir. Halen 2022 yılı itibarıyla Galatasaray Spor Kulübü'nde Araştırma ve Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır. Ancak, Demireli'nin kariyeri sadece futbol yöneticiliği ile sınırlı değildir.

Gazetecilik kariyerine, Alman Futbol Ligi'nin resmi websitesi bundesliga.de'de staj yaparak başlamıştır. Editörlük ve editör yardımcılığı gibi görevlerin ardından, SPOX.com'da Türkiye bölümünü kurmuş ve FC Bayern München için çalışmıştır. Berlin'deki Democracia Yayınevi'nde baş editörlük yapmış, Socrates Spor Dergisi'nin yayıncılığını üstlenmiştir.

Gazetecilik kariyerinin yanı sıra Demireli, Türk televizyon kanalı NTV-Spor için Almanya muhabiri olarak çalışmış ve Türkiye'deki Eurosport'un Bundesliga yayın haklarına sahip olduğu dönemde Türkiye versiyonu için televizyon yayınları yapmıştır. Ayrıca DAZN ve TRT Spor gibi platformlarda da zaman zaman yorumcu olarak yer almıştır.

Yöneticilik kariyerine 2022'de Galatasaray Spor Kulübü'nde Araştırma ve Geliştirme Direktörü olarak başlamıştır. Bu göreviyle futbol dünyasındaki deneyimini yöneticilik alanında da değerlendiren Demireli, Galatasaray'a katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Fatih Demireli'nin geniş kariyeri, hem gazetecilik hem de futbol yöneticiliği alanında kendisini kanıtlamış bir isim olduğunu göstermektedir. Türkiye'de ve uluslararası arenada önemli projelerde yer alarak futbol dünyasına katkı sağlamaya devam etmektedir.

Fatih Demireli Ne İş Yapıyor

Fatih Demireli, 2022 yılından beri Galatasaray Spor Kulübü'nde Araştırma ve Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Editör: Deniz İnal