Türk Futbolu’nun en önemli golcülerinden birisi olan ve Trendyol Süper Lig ekibi İstanbulspor A.Ş.’nin teknik direktörü olan Fatih Tekke yine nevi şahsına münhasır açıklamalarda bulundu. İstanbulspor teknik direktörü Fatih Tekke, Erman Özgür’ün Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı kastederek sorduğu İstanbul takımlarını çalıştırma hedefine önemli bir cevap verdi.

Süper Lig’de Gözler Fatih Tekke ve Oğlunda Süper Lig’de Gözler Fatih Tekke ve Oğlunda

Geçtiğimiz sezon mütevazı bir kadro ile İstanbulspor’u ligde tutan ve oynadığı oyunla birlikte dikkat çeken Fatih Tekke, sorulan soru üzerine: ‘’Öyle net bir hayalim yok. Oyunun ülkeye uygun olmayan tarafıyla  çok ilgileniyorum. Dolayısıyla şansımın az olduğunu biliyorum ve buna rağmen çalışmaktan geri durmuyorum. Ülkede bir gün iyi bir teknik adamın nasıl olduğuyla ilgili fikirler ve yüzdeler artarsa, bizde de böyle bir görüşme ve talep olursa ve şartlar uygun olursa bilemem ama hedef olarak böyle bir hedefim yok.’’ açıklamasını yaptı.

fatih tekke-1

Trabzonspor’da kariyer zirvesi yapan ve Zenit forması ile UEFA Kupası kazanan Fatih Tekke, futbolculuk döneminde Süper Lig’de Orduspor’da forma giyerken özellikle alacakları ile gündeme gelmişti. Fatih Tekke, Orduspor formasını giydiği 15 maçta attığı 3 golün ardından futbolu bırakma kararı almıştı.

SAMET KARADAĞ