Türk Milli Takım ve Galatasaray'da yakaladığı başarılarla Türk Futbolu'nun en ikonik figürlerinden birisi olan Fatih Terim, bu sezon sürpriz bir hamle yapmıştı. 2000'li yılların başında Fiorentina ve Milan'da çalışan ve bu süreçte yeni bir yurtdışı macerasına Yunanistan'da atılan Fatih Terim Panathinaikos'un başına geçmişti. 2023-2024 sezonunda Yunanistan Ligi'nde şampiyonluk hedefleyen ve bu sezon takımın başına sürpriz bir şekilde Türk teknik direktör Fatih Terim'i getiren Panathinaikos, ligde Şampiyonluk Turu maçlarında şampiyonluğu matematiksel olarak yitirdi.

Fatih Terim Panathinaikos

Şampiyonluk Turu Play-Off maçlarına Olympiakos deplasmanında aldığı 3-1 galibiyetle başlayan Panathinaikos daha sonra Paok'a kaybetmişti. Panathinaikos üst üste dört maçını kazanarak bir anda şampiyonluk için umudunu iyice arttırırken bu maçların ardından ise kötü sonuçlar üst üste geldi. Fatih Terim, Panathinaikos'un başında üst üste alınan Aek, Aris ve Paok karşısında mağlup oldu. Panathinaikos bu maçlarda sekiz gol yerken sadece bir gol atabildi. Panathinaikos'un son olarak Paok yenilgisinin ardından Fatih Terim görevden ayrıldı.

fatih terim-1

Yunanistan Ligi'nde art arda alınan kötü sonuçlar sonrası gelen tepkiler üzerine Fatih Terim, 6 aylık Panathinaikos macerasını sonlandırdı. Fatih Terim'in Panathinaikos'in kariyeri 26 maç, 14 galibiyet, 6 beraberlik ve 6 mağlubiyet ile sonlandı.
 

Editör: Samet Karadağ