2023-2024 sezonunu Play-Off potasının dışında tamamlayan ve özellikle Belediyelerin kemer sıkma politikası ile birlikte yeni sezon öncesinde yepyeni bir kadro kurması beklenen Fatsa Belediyespor'da a geçen sezon başkan olan ve kulübün logosu ile renklerini değiştiren Üzeyir Erdoğan’ın yeni sezonda başkanlık görevine devam etmeyeceği söylentileri gündeme bomba gibi düşmüştü. Fatsa Belediyespor cephesinden yeni sezon öncesinde herhangi bir açıklama gelmezken bu süreçte ise takımda 20 futbolcunun sözleşmeleri Haziran ayının sonunda sona erecek.


3.Lig'de mücadele eden ve bu süreçte sezon başından bu yana Play-Off hedefiyle ligde yer edinen ancak ligin son deplasman maçında aldığı beraberlik sonrasında matematiksel olarak iddiası kalmayan Fatsa Belediyespor'da yeni sezonda ne olacağı bilinmiyor. Fatsa Belediyespor'da Kulüp Başkanı Üzeyir Erdoğan’ın görevini bırakacağı söylentileri devam ederken sözleşmesi biten futbolcular Abdülkadir Özdemir, Burak Seres, Emre Kara, Ertuğrul Usta, Hakan Aydın, Hakan Yakup Jacoues Horzum, İzlem Anıl Balakkız, Mikail Albayrak, Muhammed Burak Çelik, Mücahit Karagöz, Ömürcan Çavuşoğlu, Sancar Yıldırım, Serhan Üresin ve Yasin Reis olurken Alperen Arslan, Batuhan Nihat Ulutaş, Mehmet Aygün, Muhammet Harun Genç, Sefa Akın Başıbüyük ve Tayfun Tatlı'nın kiralık sözleşmeleri sona erdi.

Fatsa Belediyespor'da Abdurrahman İlkyaz, Ahmet Eren Özcelep ve Muhammed Öztürk'ün 2025 yılına kadar sözleşmeleri devam ederken altyapıdan yetişerek bu sezon iki maçta şans bulan genç futbolcu Yusuf Arda Taşci'nin sözleşmesi 2026 yılına kadar sürüyor.
 

Editör: Samet Karadağ