Ordu Futbolu'nda daha önce 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde de forma giyen Emre Kara, Ordu'da ikinci dönemini Fatsa Belediyespor forması altında geçirirken bu süreçte Fatsa Belediyepor'da 26 maça çıkmıştı. Geçen sezon Fatsa Belediyespor'un kaptanlığını yapan ve gösterdiği performans ile taraftarların sevgilisi olan Emre Kara, yeni sezonda da takım ile yoluna devam edecek.

Emre Kara-2

Fatsa Belediyespor'da geçen sezon başında Zonguldak Kömürspor A.Ş.'den transfer edilen sol bek Emre Kara, sezon başından lig sonuna Fatsa Belediyespor forması ile 26 maça çıkarken bu maçlarda sağ bek, sol bek ve stoperde forma giydi.Fatsa Belediyespor'da bu sezon özellikle savunma mevkisi için alternatifi daha az bir yapılanma yapılması ve devamında sakat ile cezalı futbolcuların olmasından kaynaklı çare olarak Emre Kara jokeri masaya koyulmuştu. Fatsa Belediyespor'da sezon başından sonuna kadar üç teknik direktör takımı çalıştırırken, Emre Kara oynadığı maçlarda savunmanın üç farklı bölgesinde oynadı. Sözleşmesi biten Kara'ya ise yeni sezon için yeni sözleşme verildi.

3.Lig'de Fatsa Belediyespor forması ile sadece üç maç kaçıran ve 25 lig maçı ile 1 Türkiye Kkupası maçına çıkan Emre Kara bu maçlarda 1 gol atarken 1'de asist yapmıştı. Emre Kara'nın yeni sezonda da takımın kaptanı olacağı öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ