2023-2024 sezonunda ikinci yarının ikinci deplasmanı için Sivas'a giden ve mutlak galibiyet almak isteyen Fatsa Belediyespor, yeni transferlerle çıkışa geçmek isteyen Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. ile karşı karşıya geldi. İlk yarı Ordu'da oynanan maçı 1-0 kazanan Fatsa Belediyespor, Sivas'ta ise istediği galibiyeti alamadı ve sahadan bir puanla ayrıldı.

Fatsa Belediyespor'da geçen hafta son dakikalarda atılan gol sonrasında alınan bir puanın morali ile gidilen Sivas deplasmanında uzun süre sonra ilk kez Hakan Aydın da maç kadrosunda yer alırken, golcü forvet oyuna ikinci yarıda dahil oldu. Hem Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. hem de Fatsa Belediyespor, 90 dakika boyunca gol konusunda birbirlerine üstünlük kuramadı ve maç başladığı gibi bitti.

Ligden düşmemek için puan ya da puanlara ihtiyacı olan Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. aldığı bir puanla birlikte ligdeki puanını 9 yaparken, sezonun ikinci yarısında galibiyete hasret kalan Fatsa Belediyespor puanını 26 yaptı.

Stadyum: Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi

Hakemler: Berat Buğra Çelik, Hüseyin Sağlık, Mustafa Sert, Alkan Parsak

Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş.: Abdülkadir Koç, Ali Aydın, Emirhan Adal, Furkan Kara, İlke Nelik, Kaan Onaran, Mustafa Akkuş (Dk.72 Ersel Ayberk Karaca), Osman Şentürk (Dk.87 Hüseyin Ateş), Selçuk Çetiner (Dk.36 Adar Aygür), Serhat Yiğithan Şengil (Dk.72 Mustafa Durna), Tarık Furkan Çalışır

Fatsa Belediyespor: Ömürcan Çavuşoğlu, Abdurrahman İlkyaz, Sancar Yıldırım, Sefa Akın Başıbüyük, Emre Kara, İzlem Anıl Balakkız, Abdülkadir Özdemir (Dk.46 Mikail Albayrak), Tayfun Tatlı (Dk.83 Mehmet Aygün), Serhan Üresin (Dk.65 Burak Seres), Hakan Yakup Jacoues Horzum (Dk.83 Hakan Aydın), Yasin Reis

Sarı Kartlar: Selçuk Çetiner, Osman Şentürk, Adar Aygür, Furkan Kara, Emirhan Adak (Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş.), Emre Kara, Mikail Albayrak, Abdurrahman İlkyaz (Fatsa Belediyespor)

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ