2023-2024 sezonunun ilk yarısını Play-Off potasında tamamlayan ancak sezonun ikinci yarısında aldığı kötü sonuçlarla birlikte taraftarların da tepkisini çeken Fatsa Belediyespor'da teknik direktör değişikliğine gidilmişti. Fatsa Belediyespor'da teknik direktör Murat Atalar'ın istifasının ardından göreve Bekir Ozan Has getirilirken bu süreçte Bekir Ozan Has'ın ilk maçı olan Darıca Gençlerbirliği A.Ş. karşılaşmasında galibiyet alınmıştı. Fatsa Belediyespor'un Darıca Gençlerbirliği A.Ş. galibiyeti ile birlikte takım moral bulurken aynı zamanda Play-Off potasına yeniden tutundu.

Fatsa Belediyespor Sevinç

Fatsa Belediyespor haftalar hatta aylar sonra aldığı galibiyetle birlikte ligdeki puanını 29 yaparken kalan maçlar öncesinde Play-Off hedefini tazeledi. Fatsa Belediyespor'un üç puan aldığı haftada Play-off potasında yer alan Belediye Kütahyaspor ve Silivrispor'un puan kaybetmesi. Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.'nin haftayı bay geçen takım olması ve Fatsa Belediyespor'a yakın puanda olan Osmaniyespor Futbol Kulübü'nün de kaybetmesi sonrasında Ordu temsilcisi karlı bir haftayı geride bıraktı.

Darıca Gençlerbirliği A.Ş. maçı öncesinde ligde Play-Off potasının altı puan uzağında dokuzuncu sırada yer Fatsa Belediyespor aldığı üç puanla birlikte pota ile arasındaki puan farkını dörde düşürdü.

Editör: Samet Karadağ