Sezon başında yeni yönetim ile birlikte hedefini Play-Off olarak belirleyen Fatsa Belediyespor'da bu hedef tutmadı. Özellikle sezonun ikinci yarısının ilk dönemleri ve ligin son dört maçında galibiyet alamayan Fatsa Belediyespor, ligin 29.hafta maçında Konya'da Karatay Termal 1922 Konyaspor deplasmanında golsüz berabere kalınca Play-Off iddiasını son maça taşıyamamıştı. Fatsa Belediyespor'un ligin son maçında Bayburt Özel İdarespor ile Fatsa İlçe Stadyumu'nda oynanan maçta taraftarlar yoğun ilgi gösterirken maçın bitiş düdüğü ile birlikte futbolcular tepkiyle karşılaştı.

Fatsa İlçe Stadyumu'nda oynanan maçta konuk ekip Bayburt Özel İdarespor kazanarak ligde kalma sevincini yaşarken Fatsa Belediyespor'da ise soyunma odasına giden futbolculara Fatsa Belediyespor tribünlerinden ağır tepkiler geldi. Bazı futbolcular tribünlere tepki gösterirken Fatsa Belediyespor taraftarları bu tepkilerle birlikte iyice alevlendi ve futbolculara stadyum dışında da tepki gösterdi. Fatsa Belediyespor taraftarları futbolcu girişi olan tribün tarafında uzun süre futbolcuların aleyhinde tezahürat yaptı.

Ligde son dört maçta sadece bir puan alabilen Fatsa Belediyespor, ligi Bayburt Özel İdarespor mağlubiyeti ile kapattı. Fatsa Belediyespor uzun süre Play-Off potasını kovalarken ligde bu sezon 37 puan topladı ve 9.sırada ligi tamamladı.