Altı sezondur TFF 3.Lig'de mücadele eden ve kümede kalma hedefini geçen sezon başında değiştirerek Play-Off hedefi ile sezona başlayan Fatsa Belediyespor, ligde son iki haftaya kadar bu hedefini sürdürmüştü. Fatsa Belediyespor'da geçen sezon başında başkan olarak göreve seçilen kulüp başkanı Üzeyir Erdoğan'ın kulübün logosunu ve renklerini değiştirmesi taraftarlar tarafından tam not almazken, takımın sezonun ilk yarısında aldığı olumlu sonuçlar eleştirileri geri plana itmişti. Fatsa Belediyespor'da sezonun ikinci yarısında ise alınan kötü sonuçların ardından takım Play-Off'un dışında kalmıştı. Başkan Üzeyir Erdoğan’ın yeni sezonda başkanlık görevine devam etmeyeceği söylentileri gündeme bomba gibi düşmüş ancak Fatsa Belediyespor cephesinden yeni sezon öncesinde herhangi bir açıklama gelmemişti.

Fatsa Belediyespor'da Kulüp Başkanı Üzeyir Erdoğan’ın görevini bırakacağı söylentileri devam ederken sözleşmesi biten futbolcular Abdülkadir Özdemir, Burak Seres, Emre Kara, Ertuğrul Usta, Hakan Aydın, Hakan Yakup Jacoues Horzum, İzlem Anıl Balakkız, Mikail Albayrak, Muhammed Burak Çelik, Mücahit Karagöz, Ömürcan Çavuşoğlu, Sancar Yıldırım, Serhan Üresin ve Yasin Reis olurken Alperen Arslan, Batuhan Nihat Ulutaş, Mehmet Aygün, Muhammet Harun Genç, Sefa Akın Başıbüyük ve Tayfun Tatlı'nın kiralık sözleşmeleri sona erdi. 24 futbolcudan 20'sinin sözleşmesinin bittiği Fatsa Belediyespor'da takımın yeni sezonda ekonomik olarak daha mütevazı bir kadro kurması bekleniyor.

Fatsa Belediyespor'da Abdurrahman İlkyaz, Ahmet Eren Özcelep ve Muhammed Öztürk'ün 2025 yılına kadar sözleşmeleri devam ederken altyapıdan yetişerek bu sezon iki maçta şans bulan genç futbolcu Yusuf Arda Taşci'nin sözleşmesi 2026 yılına kadar sürüyor.

Editör: Samet Karadağ