2023-2024 sezonunda isim değişikliğine giden ve Sivas Belediyespor olan ismini Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. yapan Sivas ekibi, hafta sonunda Ordu’ya geliyor. Sezonun ilk haftasında Osmaniyespor Futbol Kulübü maçına çıkmayan Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş., ikinci haftada ise bay geçmişti. Sivas ekibi kadrosunu transferin son günü kurarken, genç bir kadro kurduk.

Fatsa Belediyespor'un Türkiye Kupası'ndaki Rakibi Belli Oldu Fatsa Belediyespor'un Türkiye Kupası'ndaki Rakibi Belli Oldu


Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. sezonun ilk maçına Ordu’da çıkacak ve Fatsa Belediyespor’un rakibi olacak. Yeni sezon öncesinde profesyonel olarak 14 futbolcuya lisans çıkartan Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş.’nın bu futbolcu listesinde ise yaş ortalaması 22.2 oldu. Sivas ekibi ayrıca 19 futbolcuya amatör sözleşme verirken bu futbolcuların ise yaş ortalaması 20.3 oldu. Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş.’da toplamda 14’ü profesyonel olan 33 futbolcunun yaş ortalaması ise 21.1 aldı.

3.Lig’de yeni sezonun ilk maçında Fatsa Belediyespor ile karşılaşacak olan Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş.’de en tecrübeli isim 33 yaşındaki Ali Aydın olurken, kadroda en genç isim ise 17 yaşındaki Arda Efe Arı oldu. Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş.’de Fatsa Belediyespor deplasmanında birçok isim ilk kez sahaya çıkacak.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER