Bu sezon başında yönetim, teknik heyet ve ve futbolcu kadrosuna ciddi şekilde değişim gerçekleştiren ve aynı zamanda logo ile renk değişikliği de yapan Fatsa Belediyespor, tüm bunlarla birlikte hedefini Play-Off olarak belirlemişti. Fatsa Beledieyspor'da sezonun ilk yarısında takım Murat Parlak ile ligi Play-Off potasında kapatırken, Murat Parlak'ın devre arasında görevden ayrılmasıyla birlikte Murat Atalar'ın göreve geldiği Fatsa Belediyespor'da takım galibiyet alamayınca Darıca Gençlerbirliği A.Ş. maçı öncesinde Bekir Ozan Has ile anlaşmaya varılmıştı.

Bekir Ozan Has

39 yaşındaki teknik direktör Bekir Ozan Has takımın başında ilk olarak Darıca Gençlerbirliği A.Ş. deplasmanında çıkarken bu maçı 1-0 kazanan Fatsa Belediyespor hem sezonun ikinci yarısında hem de 2024 yılında ilk galibiyetini almıştı. Fatsa Belediyespor bu galibiyetin ardından iç sahada 50 dakikasını 10 kişi oynadığı maçta Kuşadasıspor'u 2-1 yenerken daha sonra ise bitime 40 saniye kala kalesinde gördüğü golle Onvo Ağrı 1970 Spor deplasmanında galibiyeti kaçırmış ve sahadan 1-1 sonuç ile ayrılmıştı.

Fatsa Belediyespor'da dördüncü maçına Akhisarspor karşısında çıkan Bekir Ozan Has, bu maçı 3-0 kazanarak iyi gidişatını sürdürürken bu süreçte dört maçta 10 puana aldı. Bekir Ozan Has öncesinde 26 puanla 9.sırada olan Fatsa Belediyespor Play-Off potasına 6 puan uzakta olurken, ligin bitimine dört hafta kala 46 puanla 7.sıraya yükseldi ve puan farkını üçe düşürdü.