2023-2024 sezonu öncesinde TFF 3.Lig'de hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Fatsa Belediyespor'da yeni yönetim aldığı sürpriz karar sonrasında takımın adını, renklerini ve logosunu değiştirmişti. Fatsa Belediyespor'da yeni sezon öncesinde takımın ismi konusunda Fatsa Belediyespor Futbol Kulübü ismi konusunda Fatsa Belediyespor yönetiminden onay çıkarken, takımın renkleri mavi-siyah-sarı olmuştu. Fatsa Belediyespor'da içinde Fener ve fındık figürü bulunan sarı-lacivertli logo ise mavi-siyah renklerin ağırlıklı olduğu ve içinde jaguar olan logo ortaya çıkmıştı. Ligin başında federasyona evrakları gönderen Fatsa Belediyespor, onay almasının ardından resmi olarak yeni logosu ve renkleriyle mücadele etmişti.

fatsa logo-1

Fatsa Belediyespor'da geçen sezon takım Play-Off potasının dışında bitirdiği ligin ardından adeta sessizliğe büründü. Yeni sezon için 3.Lig takımları iç ve dış transferlere başlarken Fatsa Belediyespor'da ise yaprak kımıldamıyor. Geçen sezon başında görevi bırakma ihtimali konuşulan ancak sezonu tamamlayan Kulüp Başkanı Üzeyir Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti Fatsa Belediye Meclis Üyesi görevine de getirilirken yeni sezon öncesinde ise Fatsa Belediyespor'da başkanlık görevine devam etmeyeceği sesli şekilde konuşulmaya başlandı. Yaklaşık bir aydır konuşulan süreçte ise Üzeyir Erdoğan açıklama yapmadı.

U.S.Latina Calcio


Fatsa Belediyespor'da yeni logosunun ilk olarak Türkiye sınırları içerisinde Trabzon Amatör Lig takımı İskefiyespor Kulübü logosuna benzerliği dikkat çekerken, logonun aslından İtalya'dan alındığı ortaya çıkmıştı. Fatsa Belediyespor'un kullandığı yeni logo İtalya Seri C ekibi U.S.Latina Calcio'nun logosu ile bire bir benzerliği ise dikkatlerden kaçmamıştı. Fatsa Belediyespor taraftarları ise kulüp başkanı Üzeyir Erdoğan'ın sadece bir yıllık görev süreci için takımın logo ve renklerini değiştirmesi yoğun tepki göstermeye başladı.
 

Editör: Samet Karadağ