2023-2024 sezonu öncesinde yeni yönetim kurulu ile 2.Lig hedefleyen ancak sezonu Play-Off potasının dışında tamamlayan Fatsa Belediyespor'da yeni sezon öncesinde yaprak kımıldamıyor. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi geride kalan sezonda da Fatsa Belediyespor'a destek veren Fatsa Belediyesi'nin yeni sezonda maddi destek konusunda daha katı olacağının öğrenilmesinin ardından Fatsa Belediyespor Başkanı Üzeyir Erdoğan'ın görevinden istifa edeceği söylentileri hızla yayılmıştı. Üzeyir Erdoğan bu iddialara ise henüz cevap vermedi.

Fatsa Belediyespor’da başkan Üzeyir Erdoğan’ın ise bırakacağı iddiaları konusunda ilerleyen günlerde bir açıklama yapması bekleniyor. Bir yıllık görevini tamamlayan Fatsa Belediyespor başkanı Üzeyir Erdoğan’ın takım üzerindeki en büyük değişikliği ise logo ve renkler olmuştu. Fatsa Belediyespor’un adını Fatsa Belediyespor Futbol Kulübü, renklerini Siyah-Mavi-Sarı olurken logo da İtalya Seri C ekibi U.S.Latina Calcio'nun jaguarlı logosundan esinlenerek değiştirilmişti. Taraftarlar ise takımın renkleri ve logosunun değiştirilerek Üzeyir Erdoğan'ın görevinden bir yıllık sürecin ardından ayrılacağı söylentilerine tepki göstermeye başladı.

Fatsa Belediyespor Kulüp Başkanı ve Ak Parti Fatsa Belediye Meclis Üyesi Üzeyir Erdoğan, Fatsa Belediyespor Başkanlığı'nı bırakma kararı aldığı ve bu süreçte ise göreve de kimsenin talip olmadığı öğrenildi. Bayramdan sonra ciddi bir planlama yapılması beklenen Fatsa Belediyespor'da bu süreçte öncelikle başkan konusunda açıklama gelmesi bekleniyor.

Editör: Samet Karadağ