2023-2024 sezonunda adeta sıfırlanan Fatsa Belediyespor’da yönetim, teknik heyet ve futbolcu kadrosu yenilenmişti. İç transferde sadece iki futbolcu ile anlaşan Fatsa Belediyespor’da teknik direktörlük konusunda da Murat Parlak ile anlaşmaya varılırken, takımın hedefini 2.Lig olarak belirleyen kulübün yeni başkanı Üzeyir Erdoğan en büyük değişikliği ise sürpriz bir hamle ile bambaşka birşey olmuştu. Fatsa Belediyespor’un adını Fatsa Belediyespor Futbol Kulübü, renklerini Siyah-Mavi-Sarı olurken logo da İtalya Seri C ekibi U.S.Latina Calcio'nun jaguarlı logosundan esinlenerek değiştirilmişti.

Fatsa Belediyespor'dan 'İtalyan' İşçiliği Fatsa Belediyespor'dan 'İtalyan' İşçiliği

Latina Calcio'nun Jaguarlı Logosu Uyarlanmıştı

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan henüz onay olmamasına rağmen antrenman kitlerinde ve takım otobüsünde yenilikleri gösteren Fatsa Belediyespor yönetimi, ayrıca sosyal medya hesaplarında da yeni logoya yer vermeyi ihmal etmemişti. Fatsa Belediyespor’da yapılan değişikliği beğenmeyen birçok taraftar özellikle sosyal medyadan eleştirilerini sert bir şekilde dile getirirken, bu eleştirilerin Fatsa Belediyespor’un yeni başkanı Üzeyir Erdoğan’ın istifasına kadar gidebileceği konuşulmaya başlandı.

üzeyir erdoğan-1

Fatsa Belediyespor’da 3.5 yıl boyunca başkan olan Adem Bekar’ın ardından göreve gelen Üzeyir Erdoğan’ın istifa konusunda henüz bir açıklama yapmaması dikkatlerden kaçmazken ilerleyen günlerde ise hem Üzeyir Erdoğan’ın hem de Fatsa Belediyespor’un geleceği belli olacak. Fatsa Belediyespor yeni sezondaki ilk maçını 9 Eylül Cumartesi günü Fatsa İlçe Stadyumu’nda taraftarı önünde Karbel Karaköprü Belediyespor ile oynayacak.