2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'de mücadele eden ve sezonun başında yeni yönetim ile birlikte hedefini 2.Lig olarak belirleyen Fatsa Belediyespor'da takım sezonun ilk yarısında Murat Parlak gözetiminde hedefe yürümüştü. Fatsa Belediyespor sezonun ilk yarısında 14 maçlık süreçte 6 galibiyet, 6 beraberlik ve sadece 2 mağlubiyet alırken topladığı 24 puanla birlikte Play-Off potasında kalmıştı. Fatsa Belediyespor sezonun devre arasının gelmesiyle birlikte teknik direktör değişikliğine giderken bu sürpriz değişiklik sonrasında ise takım Play-Off hedefinden uzaklaştı.

Sezonun ikinci yarısına kötü başlayan ve Murat Atalar ile galibiyet alamayan Fatsa Belediyespor'da yeniden alınan teknik direktör değişimi sonrasında Bekir Ozan Has takımı Play-Off hedefine yeniden yaklaştırırken, takım matematiksel olarak son haftadan bir hafta öncesinde Play-Off'un dışında kaldı. Fatsa Belediyespor sezonun ikinci yarısında oynadığı 14 maçta sadece 2 galibiyet alırken bu maçlarda 4 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Sezonu 9 mağlubiyetle kapatan Fatsa Belediyespor, bu mağlubiyetlerin 7'sini sezonun ikinci yarısında aldı.


Fatsa Belediyespor ilk yarıdaki 14 maçlık süreçte 4 karşılaşmada gol atamazken 10 maçta ise 15 atmıştı. Fatsa Belediyespor sezonun ikinci 14 maçlık döneminde ise 8 maçta gol atamazken 6 maçta gol attığı mücadelelerle toplamda 9 gol attı.

Editör: Samet Karadağ