2023-2024 sezonunda TFF 3. Lig'in 30. hafta karşılaşmalarında görev yapacak hakemler ve yardımcıları Dijital Atama Yöntemi ile belirlenirken, Fatsa'da oynanacak olan ve Fatsa Belediyespor'un bu sezonki son lig maçı niteliği taşıyacak olan Bayburt Özel İdarespor maçının hakemi belli oldu. İki takım arasındaki maçın hakemi Diyarbakır Bölgesi'nden Burak Kamalak oldu. Burak Kamalak'ın bu sezon yönettiği son dört maçın üç tanesi 3-0 bitti


Bu sezon şu ana kadar 11 maçta görev alan Burak Kamalak, görev aldığı maçlarda gösterdiği az kart sayısı ile dikkat çekmişti. Burak Kamalak, orta hakem olarak görev aldığı 11 karşılaşmada 37 kez sarı kartına başvururken kırmızı kart ise hiç çıkarmadı. Burak Kamalak bu sezon ilk kez Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. ile Osmaniyespor Futbol Kulübü maçında görev almış ancak bu maç konuk ekibin hükmen 3-0 galibiyeti ile sona ermişti. Kamalak, bu sezon ayrıca Fatsa'da oynanan Fatsa Belediyespor ile Belediye Kütahyaspor maçının da hakemi olmuştu.


Fatsa Belediyespor ile Bayburt Özel İdarespor arasında oynanacak olan maçın hakemi olan Burak Kamalak'ın yardımcıları Yakup Keçeci, Samet Kaya ve Sercan Terece oldu.