Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, E-5 Devlet Karayolu üzerinde 2 kilometrelik alanda araç parklanmasının yoğun olduğu bölgelerde temizlik ve yıkama çalışması yaptı. Zabıta ekipleri de park halindeki araçların kaldırılmasında yardımcı oldu.

“AMACIMIZ, VATANDAŞLARIMIZIN DAHA TEMİZ BİR ÇEVREDE YAŞAMALARINI  SAĞLAMAK”

Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, yaptığı açıklamada, "E-5 Karayolu üzerindeki bu bölgede sık sık yoğun araç parklanması nedeniyle temizlik ve yıkama işlerinin aksaması söz konusu oluyordu. Bu nedenle belediye olarak bu sorunu çözmek adına harekete geçtik. Temizlik ekiplerimiz, park halindeki araçların bulunduğu alanlarda titizlikle çalışarak, yolu ve çevresini temizledi. Zabıta ekiplerimiz de araç sahiplerine park kurallarını hatırlatarak, işlerimizi kolaylaştırdılar. Amacımız, vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede yaşamalarını  sağlamak" dedi.

 “ARAÇ SÜRÜCÜLERİMİZDEN VE VATANDAŞLARIMIZDAN RİCAMIZ VAR”

Temizlik işlerini zorlaştırdıkları için araç sürücülerine ricada bulunan Yuva, “Araç sürücülerimizin sahil karayolu üzerindeki kaldırımlara araç parkı yapmamalarını istiyoruz. Park edilen araçlar, temizlik ekiplerimizin çalışmalarını zorlaştırıyor ve trafiği aksatıyor. Sahil bandından bulunan yer üstü çöp konteynerlerine sıfır park edilen araçlar mahalle sakinlerinin içine çöp atmasına ve bu konteynerlerin zamanında boşaltılmasına engel oluyor. Lütfen uygun park alanlarını tercih ederek, temiz bir çevrenin korunmasına katkı sağlayalım. Sevgili vatandaşlarımızdan da çevremizi temiz tutmak adına çöplerini gelişi güzel yerlere atmaktan kaçınmalarını istirham ediyoruz. Unutulmamalıdır ki temiz bir çevre hepimizin ortak sorumluluğudur." şeklinde konuştu.

A101'den Mayıs ayının son gününe özel indirimler! Siemens Espresso makinesi dikkat A101'den Mayıs ayının son gününe özel indirimler! Siemens Espresso makinesi dikkat

Editör: Zeynep Telci