2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de B Grubu'nda geçtiğimiz haftalarda ligde ilk iki sırada olmayı garantileyerek 1.Amatör Lige yükselen Oney 52 Spor, ligin 13.hafta mücadelesinde Fatsa'da sahaya çıktı. Ligde adeta geç açılan takımlardan bir tanesi olan Fatsaspor Play-Off mücadelesi içerisinde yer almak isterken sezonun ilk yarısında 1-0 kaybettiği maçın rövanşında sahaya çıktı. Fatsaspor ile Oney 52 Spor arasındaki mücadele Fatsa Ek Saha'da oynanırken maç ise tamamlanmadı.

Fatsaspor rakibi Oney 52 Spor önünde mücadeleyi 4-1 önde götürürken iki tarafa da kırmızı kartların çıkması maçta gerginliği de üst seviyelere taşıdı. Maçın 78.dakikasında ise karşılaşmanın hakemi maçta yaşanan olayların üst seviveye çıkması ile birlikte maçı tatil etti. Maçın tatil edilmesi ile birlikte mücadelenin kararı merak edilirken, tatil olan birçok maç kaldığı dakikadan itibaren oynatılmıştı. Fatsaspor ile Oney 52 Spor maçı için böyle bir kararın çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Ordu 2.Amatör Lig'de B Grubu'nda yer alan Fatsaspor 22 puanla maç eksiği ile üçüncü sırada yer alırken yine bu maç nedeniyle maç eksiği olan Oney 52 Spor son hafta öncesinde 29 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Editör: Samet Karadağ