Ordu'da Mayıs ayının son haftası içerisinde Fatsa Ek Saha'da Fatsaspor ile Oney 52 Spor arasındaki maçta çıkan olayların fitilleri Çaybaşı İlçesi'nde de alevlendi. Rakibine göre daha erken saatte oynaması beklenen Oney 52 Spor, Çaybaşı Belediyespor'un sahaya çıkmaması sonrasında hükmen galip gelirken iddialara göre Oney 52 Spor daha sonra Çaybaşı'na giderek Fatsaspor ile İlküvezspor maçını takip etti.

Fatsaspor cephesi maçın bitmesiyle birlikte ise polise giderek takım arabalarının lastiklerinin kesildiği ve üzerine Ünye yazıldığını, bunu da  Oney 52 Spor Kulübü'nün yönetimi ve futbolcuları tarafından yapıldığını belirten şikayette bulunurken ''2 Haziran 2024 tarihinde İlküvezspor ile oynadığımız müsabaka esnasında Oney 52 Spor Kulübü'nün gerek yönetimi, gerek futbolcuları Özkan Tokat, Eren Çakır, Onur Hamarat ve diğerlerininin önderliğinde takım arabamızın lastikleri kesilmiş, arabanın üzerine bıçakla Ünye yazılmış olup polis müdahalesi sonrasında yol üzerinde üç el silat ile rastgele ateş edilmiştir.'' açıklamasını yaptı.

Fatsaspor, savcılığı da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtirken ''Fatsaspor olarak savcılığa suç duyurusunda bulunulacak olup bu olayı örtbas etmek isteyenlerin karşısında duracağız. Kamuoyuna duyrulur.'' şeklinde açıklama yaptı.
 

Editör: Samet Karadağ