74 yıllık kulüp tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig'de yer alan Perşembespor'da sezon başında Turgut Kır'la başlayan süreç birçok teknik direktörle devam ederken takım ligi tamamlayamadı. Perşembespor'da takım sezonun ilk yarısında iyi sonuçlar almasına rağmen yaşanan maddi kriz takım yapılanmasına da yansıyınca Perşembespor genç oyuncularla kalmıştı. Perşembespor'da genç oyuncuların da destek alamaması sonrasında takım önce Türk Metal 1963 Spor ardından ise Alaçamspor maçına çıkmamıştı.

Perşembespoor

Perşembespor iki maça çıkmadığı için küme düşürülürken, karar ise resmileşti. Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından alınan kararda Perşembespor'un Amatör Lige düşürülmesi ile ilgili olarak ''Perşembe Spor hakkında, 07.04.2024 tarihinde oynanması gereken Bölgesel Amatör Lig Perşembe Spor – Alaçam Spor müsabakasında, aynı sezon içerisinde “ikinci defa” müsabakaya gelmeyerek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile Futbol Müsabaka Talimatı Madde 24/1-a gereğince 3-0 hükmen mağlubiyet cezası ile birlikte ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülmesine'' ifadeleri yer aldı.

Perşembesporr-7

Geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olan Perşembespor adeta bir sezon dolmadan farklı duygular yaşarken, sonunu getiremediği Bölgesel Amatör Lig'den resmen küme düştü. Perşembespor, önümüzdeki sezon takım kurması halinde Süper Amatör Lig'de yer alacak.