Ligde kalan süreçte en zor deplasmanlardan birisinde Beşiktaş karşısında 1-1 berabere kalan ve kritik bir puanı cebine koyarak Samsun'a dönüş yoluna geçen Yılport Samsunspor'da Beşiktaş maçının ardından Alman teknik direktör Markus Gisdol önemli açıklamalarda bulundu. Markus Gisdol'un röportajında tecrübeli isme yabancı video hakem atamaları ile ilgili soru da soruldu.

gisdoll

Bu hafta Türkiye'de yürürlüğe giren ve sadece üç maça atanan yabancı video hakem atamasıyla ilgili konuşan Markus Gisdol “Federasyonda bu kararı kimler alıyor onu bilmiyorum açıkçası. Sonuçta neye göre karar veriliyor? Hangi maçın önemsiz ya da kritik olduğunu. Kim karar veriyor? Bizim için her maç çok kritik, her maç çok çok önemli. Bu sebepten dolayı da farklı düşünüyorum. Burada herkes biraz daha sakin olmalı. Rakiplerimize gerekirse bazen de hakemlere biraz daha fazla saygı göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Markus Gisdol, Beşiktaş karşısında alınan beraberlikten dolayı mutlu olduğunu ve en azından beraberliği hak ettiklerini dile getirdi.