Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman 2024? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Fenerbahçe Başkanlık Seçimi Ne Zaman 2024

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün mevcut başkanı Ali Koç, 2021 yılında yapılan seçimde ikinci kez seçilmiştir. Fenerbahçe tüzüğüne göre, başkanlık seçimleri her üç yılda bir yapılır. Bu nedenle, Fenerbahçe'nin bir sonraki başkanlık seçimi 2024 yılında yapılacaktır.

Seçim tarihi henüz belli olmasa da, genellikle Haziran ayında yapılır. Bu nedenle, 2024 Fenerbahçe başkanlık seçiminin 2024 Haziran ayında yapılması bekleniyor.

Ali Koç'un tekrar aday olup olmayacağı henüz belli değildir. Ancak, aday olması durumunda, mevcut yönetim kurulu ile seçime girmesi bekleniyor.

Ali Koç Kimdir

Ali Koç, 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Rahmi Koç ve Çiğdem Simavi'nin oğlu olan Ali Koç, Koç Holding'in üçüncü kuşak temsilcilerinden biridir.

Ali Koç, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, 1985 yılında İngiltere'de Harrow School'dan mezun olmuştur. Daha sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nde Rice Üniversitesi'nde işletme eğitimi almış ve 1989 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise 1991 yılında Harvard Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamlamıştır.

1992 yılında Koç Holding'de çalışmaya başlayan Ali Koç, sırasıyla Koç Holding İcra Kurulu Üyesi, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmıştır.

2018 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanlığına seçilen Ali Koç, kulübün 37. başkanı olmuştur. Koç, başkanlığı döneminde Fenerbahçe'yi hem sportif hem de mali açıdan yeniden yapılandırmaya çalışmaktadır.

Editör: Deniz İnal