Turkcell Kadın Futbol Süper Lig 11.haftasında Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda Fenerbahçe Petrol Ofisi ile Beşiktaş JK United Payment karşı karşıya geldi. Beşiktaş JK United Payment'in 1-0 öne geçtiği maçı ev sahibi ekip Fenerbahçe Petrol Ofisi 3-2 kazandı ama maçın önüne 90+5.dakikada atılan gol geçti.

Fenerbahçe Petrol Ofisi kalecisi Göknur son dakikalarda tek eliyle tuttuğu topta arkadaşlarının sahaya dağılımını beklerken Beşiktaş JK United Payment'te ise Halilaj ise bir anda kalecinin tek elinin üzerinde tuttuğu topu kafasıyla yere indirdi ve önüne düşen topu kaleye göndererek golü attı. Herkesin şaşkın bakışları arasında meşin yuvarlak kaleye girerken maçın hakemi golü verdi ve maç 3-2 oldu. Fenerbahçe Petrol Ofisi futbolcuları uzun süre itiraz etse de hakem golü geçerli saydı.

Orduspor'un Süper Lig'de mücadele ettiği 1985-1986 sezonunda ligin 33.haftasında Beşiktaş ile İstanbul'da oynadığı maçta ise benzer bir golü Beşiktaş'ın 'Sarı Fırtınası' Metin Tekin'in asisti ile Kovacevic atmıştı. Metin Tekin, maçın 21.dakikasında Orduspor kalecisi Hüsnü Karakoyun'un tek elle tuttuğu topu kafasıyla takım arkadaşına kazanırmış ve Kovacevic topu boş ağlara göndermişti. Pozisyonun ardından Orduspor futbolcuları uzun süre itiraz etmiş ve ancak gol geçerli sayılmıştı.

SAMET KARADAĞ