Ordu Yorum Youtube kanalında Samet Karadağ’a konuşan Türk Futbolu’nun efsane kalecilerinden Metin Akçevre, anılarından bahsetti. Orduspor’dan Beşiktaş’a transfer olan ve üç yıl üst üste şampiyonluk sevinci yaşayan Metin Akçevre, Beşiktaş’tan ayrılık sürecinde Fenerbahçe’den teklif aldığını bu teklif öncesinde de 1988 - 1991 yılları arasında Süper Lig’de Fenerbahçe forması giyen efsane Alman kaleci Toni Schumacher açıklamalarını anlattı.

metin beşiktaş

''Schumacher'in Yorumu Çok Güzeldi''

Beşiktaş’ta Engin İpekoğlu ile beraber kaleyi koruyan ve ardından İpekoğlu’nun transfer olduğu Fenerbahçe’de bir önceki dönem kaleyi koruyan Toni Schumacher’in kendisi hakkında yaptığı yorumu anlatan Metin Akçevre: ‘’Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra Gaziantepspor’a gittim ama öncesinde bir Fenerbahçe hikayem var. Fenerbahçe’nin kalecisi Engin İpekoğlu’ydu biz Beşiktaş’ta beraberdik. Ondan önce de Toni Schumacher var. Schumacher daha önce bir açıklama yapmıştı ‘benim veliahtım Beşiktaş’ın kalecisi Metin’ diye. Benimle ilgili güzel bir yorumdu.’’ dedi.

metin akçevree

Metin Akçevre, henüz 20’li yaşlarının başında Beşiktaş’ta forma giyerken daha sonra ise Beşiktaş’tan Gaziantepspor’a gitmişti. Akçevre, Gaziantepspor’a gitmeden önce ise Fenerbahçe yöneticilerinin kendisi ile teması olduğunu belirterek: ‘’Fenerbahçe idarecileri beni aradı gelir misin diye? Ben ‘bu saatten sonra size gelemem çünkü Beşiktaş taraftarları beni çok seviyor, ondan dolayı ben Gaziantepspor gideceğim, artık oynama zamanım geldi hatta geçiyor dedim’’’ açıklamasını yaptı.