Yıllar boyunca özellikle Trabzon'da oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşmasında yaşananlar Türkiye gündemine otururken, bu sezon da yine maç sonu ortalık karıştı. Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada maç boyunca sahaya yağan yabancı maddelere rağmen karşılaşmanın hakemi maçı oynatma kararı alırken, başta teknik direktör İsmail Kartal olmak üzere birçok isme yabancı madde isabet etti. Karşılaşmanın 56.dakikasında hakem sahaya atılan olaylardan dolayı maçı durdururken daha sonra maç devam etmişti.

Fenerbahçe'nin 2-0 öne geçtiği maçta Trabzonspor 2-2 beraberliği yakaladı ancak Fenerbahçe maçta yeniden öne geçerek karşılaşmayı 3-2 kazandı. Karşılaşmanın son düdüğünün ardından Fenerbahçeli futbolcuların sevindiği sırada sahaya Trabzonspor taraftarları girdi. Çıkan olaylarda futbolcular ve taraftarların kavga ettikleri görüldü. Trabzonspor taraftarının Fenerbahçe kalecisi Livakovic'e vurduğu, Michy Batshuayi'nin taraftara uçan tekme attığı ve Osai Samuel'in yerdeki taraftara vurduğu görüntüler maçın önüne geçen olaylar oldu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Trabzonspor'a en az 5 maç saha kapatma cezası vermesi beklenirken, görüntüleri izledikten sonra ise olayların içerisinde yer alan Fenerbahçe futbolcularına da ağır cezalar geleceği konuşulmaya başlandı.

Editör: Samet Karadağ