Fatsa Belediyespor’da bir dönem başkan olan ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fenerbahçe’nin olduğu gibi Galatasaray formalarının da artık Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde SLN Tekstil ve Erateks’te üretileceğini açıklamıştı. Karataş, geçtiğimiz Eylül ayında bu müjdeli haberi açıklarken yeni sezon öncesinde ise Erateks Tekstili firmasında hummalı çalışmaların başladığını açıkladı.


Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş yaptığı açıklamada ''TOBB ve Dünya Odalar Federasyonu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyetle Erateks Tekstili firmamızı ziyaretimizde fabrikamız doğal olarak hummalı bir çalışmanın içindeydi. Daha önce müjdesini paylaştığım üzere Fenerbahçe Spor Kulübümüzden sonra, ülkemizin diğer bir önemli futbol markası olan Galatasaray’ın da 2024-2025 Futbol sezonu için Puma ile anlaşmasının ardından Galatasaray formaları da artık Fatsa’mızda, bizim insanımızın emek ve alınteri ile üretiliyor. Fabrikamızdaki bu yoğun çalışma elbette bu akşam yapılacak lansmanın da ardından yeni sezona hazırlık ile ilgili. Türkiye’nin iki devinin, ülkenin en uzun süreli ezeli rekabetinin forma üretiminde buluştuğu fabrikamızı değerli Başkanımız ve heyetimize tanıttık. Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın formalarının bizim ilçemizde, bizim insanımızın emeğiyle üretildiğini anlattık. Bu akşam yapılacak lansmanın ardından ülkenin iki dev spor kulübünün forma üretimini gerçekleştirerek Organize Sanayi Bölgemizde şimdiye kadar yazılmış onca başarı hikayesine bir yenisini, en parlak hikayelerden birini ekleyen değerli yatırımcımız Erhan Vatan’a ve tüm Erateks çalışanlarına teşekkürlerimizle. Birlikte daha nice başarı dolu hikayeler yazacağız. Bizi izlemeye devam edin'' dedi.

Nike ile 13 yıllık birlikteliğin sonuna gelen Galatasaray, Puma ile anlaşmaya varmış ve bu süreçte Puma ile anlaşma detaylarında 25 Milyon Euro ödeme yapılacağı açıklanmıştı.

Editör: Samet Karadağ